| GanduriDeCafea a întrebat:

Curiozitate. Salutare TPU happy Te-a inselat persoana iubita? Daca da, cum ai reacționat? Daca nu, cum consideri ca ai reacționa? As prefera raspunsuri sincere nu utopice big grin

30 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Am fost înșelată, da, însă nu stiu dacă a fost mai mult de câteva ieșiri in oraș și sărutări. Pe atunci, am iertat, de ce? Pentru ca aveam minte de copil, mai exact 17 ani. Acum nu as ierta asta, m as desparti, nu cred ca as face asta cu calm, dar nici ca o mahalagioaica laughing

| Adry05 a răspuns:

Da, si am iertat pentru ca s-a vazut ca regreta si a fost alt om (in sednsul bun) dupa. Nu stiu daca as mai ierta, depinde de persoana, in general nu

| RAY a răspuns:

Ar fi greseala mea ca am crezut in monogamie feminima, desigur ca nu exista decat in basme

| leiidinbanie5 a răspuns (pentru RAY):

Ai scris monogamie in loc de poligamie.

| RAY a răspuns (pentru leiidinbanie5):

Am scris bine

| Hammurabi a răspuns:

Dacă s-ar întâmpla, probabil m-aș privi trei zile în oglindă ca să înțeleg cum pot fi atât de bou, și de unde mi se trage. laughing

| RainmakerX a răspuns:

Depinde... anumite fapte sunt mai grave decat altele.
Totul poate sa fie iertat pana la un anumit punct. Daca se trece la sex si minciuni atunci e clar ca ne despartim.

| CodrutElian1990 a răspuns:

As lua o foaie de hartie si as scrie motivele pentru care un partener inseala, Apoi as elimina cele care nu mi se potrivesc.
In final as avea o mica discutie: Te rog sa-ti cauti alta locuinta. Si in finalul finalului as schimba incuietoarea la usa.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Am aflat si eu de curand ca avea pe cineva de 3 saptamani si asta in timp ce eram la munca. M-am simtit ca ultimul om pentru ca eu am tinut la ea si ea a bagat motiv ca sa se desparta. Sincer ma gandeam sa merg cu cativa colegi de la munca sa il bat pe individ dar am stat si m-am gandit mai bine si mai mult de o flegma intre ochi nu merita nici unu din ei, lasa-i sa fie ei fericiti acolo. Eu sunt mandru ca am fost ok cu ea si am putut sa ii ofer tot ce voia ( si material si sentimental ).

| CleanHeart a răspuns:

Q

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Credeam ca ma inseala... de fapt ma folosea sa o faca geloasa pe gagica'sa.
Cum crezi ca am reactionat? Pur si simplu atunci cand am aflat am incheiat tot ce era intre noi si aia a fost.
Mai ciudat a fost faptul ca si aia aflase intre timp ca el o inseala dar cu toate astea a ales sa il ierte si sa ramana impreuna.

| GanduriDeCafea explică (pentru PrintesaGumitaa):

Deci ai fost pe post de amanta fara sa stii... Foarte aiurea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As pleca de lângă el(dacă as fi lângă el când aflu) si m-as desparți de el.
Si as plânge, probabil.Singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As constientiza ca a fost vina mea. Fie ca am ales gresit fata.fie ca am facut eu o greseala si de aia m-a inselat.Mi-as asuma vina in ambele cazuri.

| Romanul86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu i-am făcut în ciudă și i-a fost ciudă și ei și lui. laughing Unii cred că au Asul în mânecă dar uită că alți au Jokerul în cărți.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Romanul86):

Multe se intorc din cate stiu. Depinde ce faci.
Nu doar ciudã, nu meritã doar atât. O pedeapsa umilã ar fi potrivitã laughing una de Joker psihopat.

| Elide a răspuns:

Nu stiu daca m.a înșelat,nici măcar nu am avut o relație în adevăratul sens al cuvântului dar imi dădea de înțeles că are pe alta, ce puteam sa fac, îl părăseam si nu mai ma vedea vreodată, fără cearta sau bătaie, decât PA

| Catalina990099 a răspuns:

Da. M-a inselat, m-am simtit ca ultimul om de pe pamant, am plans, am suferit, l-am iertat, s-a întâmplat și a2-a oară si ne-am despărțit.
?

| GanduriDeCafea explică (pentru Catalina990099):

Regreti faptul ca l-ai iertat? Te învinovățesti pentru faptul ca te-a inselat?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Catalina990099):

Te mai poti impaca, deoarece inca nu ai depasit recordul in iertare.

| leiidinbanie5 a răspuns (pentru Catalina990099):

Normal ca asa patesti daca-ti trebuie bad boy.

| Catalina990099 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Iti vorbesc de câțiva ani în urmă. Deci, e prea tarziu.

| Catalina990099 a răspuns (pentru GanduriDeCafea):

Nu regret. A fost alegerea lui, nu m-am simțit vinovată.

| Basilievski a răspuns:

I-as da cu toporul in cap, as taia-o in bucati, apoi as arde bucatile la un gratar.

| GanduriDeCafea explică (pentru Basilievski):

De ce atat de violent?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Basilievski):

Intr-o zi m-am intalnit cu un prieten care ducea doua geamantane grele si era murdar de mancare pe cap. Il intreb ce a patit. Imi spune:
- M-am dus acasa de la munca si sotia mi-a pus mancare sa mananc. Am gustat mancarea si i-am spus sotiei ca mancarea nu este buna: este afumata si foarte sarata. Atunci sotia mi-a turnat mancarea pe cap.
- Eu daca eram in locul tau, as fi facut-o bucatele, ii zic eu.
- Da' tu ce crezi ca am in aste doua geamantane? imi raspunde prietenul.

| Anemius34 a răspuns:

Aș intra în depresie aș mâna ciocolată toată ziua și m-aș îngrașă 10 kg și viața mea va fi o ruină

| GanduriDeCafea explică (pentru Anemius34):

Eu prefer inghetata asupra la ciocolata laughing O ruina pana intalnesti pe cineva nou happy

| Anemius34 a răspuns (pentru GanduriDeCafea):

Rănile se vindecă cicatricile rămân?

| GanduriDeCafea explică (pentru Anemius34):

Cam asa ceva. Doare dar trece, ca toate in viata happy