| anonim_4396 a întrebat:

Cati dintre voi folositi Coitul intrerupt ca metoda de contraceptie?

2 răspunsuri:
| robertpaul a răspuns:

Banuiesc ca te referi in situatia cand nu esti casatorit si ai o prietena sau cum? normal este riscant coitul, dar trebuie sa ai antrenament serios pentru asta.Din ce am citit sunt cazuri in care ejaculam fara sa ne dam seama si apoi poate surveni surpriza.Adevarul ca este mai multa placere fara, dar si riscuri.Din cele auzite am inteles ca inainte cu 5 zile pana sa aiba ciclu femeia si dupa 5 zile, nu poate ramane gravida pentru ca ovarele nu sunt pregatite pentru fecundare, daca m-am exprimat corect.Totul depinde de simturi, intuitie si noroc.ciao

| alecsao a răspuns:

Mi se par cam inconstienti cei care practica..este o metoda stresanta. deci eu zic nu