| volgian a întrebat:

Cati dintre voi sunteti dispusi sa asteptati inceperea vietii sexuale pana la casatorie? si de ce? happy funda

5 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Mi-am inceput deja viata sexuala si chiar daca nu as fi facut-o inca, in niciun caz n-as fi facut-o dupa casatorie.
Inceperea vietii sexuale dupa casatorie nu e tocmai cea mai buna alegere si de foarte multe ori de constata ca intre cei doi nu este compatibilitate si ajung la divort sau adulter.Compatibilitatea sexuala e extrem de importanta,la fel de importanta ca sentimentele,iar daca ea nu exista,relatia nu are viitor.
Pur si simplu nu am vrut sa fac asta pentru ca nu vreau sa ma umplu de frustrari. Daca e impotent? Daca are niste fetisuri ciudate sau imi gaseste mie obiceiurile sexuale ciudate? Daca nu este compatibilitate la nivel fizic? Daca avem libidourile foarte diferite? O sa stam sa ne plafonam in situatia respectiva sau sa umblam pe la psihologi pentru cupluri, cand solutia putea fi rezolvata de la bun inceput?
In plus, eu nu prea am de gand sa ma casatoresc.

| maftei a răspuns:

Sincer eu asi ancepe pentru ca asa ati cunosti mai bine partenerul langa care o sa ati amparti viata.Ptr ca dupa ce te casatoresti virgina si tie nu o sa ati placa cum va simtiti la pat cred ca o sa urmeze divortul daca nu fiecare o sa asi faca de cap cu alt partener

| Gumitzza5 a răspuns:

Nimeni! Asta este cea mai mare prostie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,daca ma casatoresc la 16 ani laughing

| marina_9590 a răspuns:

Sunt dispusa sa fac acest compromis daca il iubesc cu adecarat pe cel cu care urmeaza sa ma casatoresc.