| anonim_4396 a întrebat:

Care consideri ca este numarul ideal de parteneri sexuali inainte de casatorie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atat cat trebuie si cat se nimereste.tongue
Viata e imprevizibila. Pot doar sa zic ca nu sunt de acord cu cei care se casatoresc cu primul partener sexual din viata lor. Nu au termen comparativ si se pot multumi cu o relatie nesatisfacatoare.

33 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca un om adevarat face sex numai cu persoane pe care le iubeste. Asadar, cred ca totul depinde de varsta la acre te casatoresti. Probabil ca pentru varsta actuala medie situata undeva intre 25 si 30 de ani, un numar de 1-2 parteneri anteriori este normal. Poate 3 pentru persoanele cu suflet mai zglobiu. Fraierii, care nu sunt capabili sa iubeasca si apoi sa se descheie la pantaloni, pot avea zeci de aventuri, dar practic nu poti lua astfel de oameni de exemplu.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Curioasa chestia cu "fraierii" :))
Nu de alta, dar "iote" ce zic americanii, ei fiind mai fraieri: :))
http://www.modista.ro/......-sub-loser

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

E greu sa fii om adevarat, e nevoie de demnitate, de tarie de caracter, de noblete sufleteasca. De aceea, sunt mai multi fraieri.
Pe de alta parte, articolul pe care il citezi este unul pentru cocalari si pitipoance. E tradus prost de pe o pagina englezeasca, autorul are niste lipsuri de limba romana si e scris intr-un stil de scolar prostanac 9asta e vina autorului initial). Cred ca nu poate fi citit de nimeni cu inteligenta peste 75-80.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Doamna Brigaela, cu regret va anunt ca v-ati radicalizat... nu mai sunteti zana TPU, aia poeta si cu stetoscop la gat, pe care o stiam noi :))
Probabil ca viata se... bine, nu mai dau cu presupusul :))
Deci modista.ro este un site deosebit de inteligent si informat, o activa a trustului in care "cititorii nostri sunt mai inteligenti decat cititorii lor", care sunt nitel mai cu tafna si comentarii naspa, gen "fraieri", IQ de retardat, etc...
Uite, fa si tu testul de aici, ca mie mi-a iesit IQ-ul 122 in 4 min, ca faceam pipi pe mine si ma grabeam:
http://www.tpu.ro/......qtest-net/
Dupa aia te iert sa jignesti ce nu intelegi, ca eu sunt milos cu cei pe care nu-i ajuta scufita (sau scula, ma rog!) =))

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, am facut 147, facand testul la ora 1.20 intr-o zi in care m-am trezit la 6.30 si am muncit 15 ore. Presupun ca acum ma acuzi ca am trisat. Zana nu am fost niciodata, iar despre Modista, m-am mai uitat acum si este 90% foarte slab. nu am gasit nimic inteligent, dar poate ca imi doresc eu prea multe.

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Bravo, testul ala ma gandesc ca ar trebui sa fie "proba obligatorie" ca sa iti poti face cont TPU, ce zici? laughing
Bine, cred ca iti doresti prea multe... modista le "da pe bune" dupa mentalitatile mileniului 3, nu prea ai avea tu cum sa il apreciezi, asa sensibila si romantica cum esti tu laughing

| anonim_4396 explică (pentru Brigaela):

Bravo, testul ala ma gandesc ca ar trebui sa fie "proba obligatorie" ca sa iti poti face cont TPU, ce zici? laughing
Bine, cred ca iti doresti prea multe... modista le "da pe bune" dupa mentalitatile mileniului 3, nu prea ai avea tu cum sa il apreciezi, asa sensibila si romantica cum esti tu laughing

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca orice test de inteligenta ar fi proba obligatorie pentru folosirea siteurilor de net, internetul ar muri.

| thealchemist a răspuns:

Infinit, pentru ca nu cred in casatorie.

| anonim_4396 explică (pentru thealchemist):

Pai sa-i zici lu' maica-ta sa treaca macar de o mie atunci, daca tine la tine laughing

| thealchemist a răspuns (pentru anonim_4396):

Adica?

| anonim_4396 explică (pentru thealchemist):

Hai, nu te bosumfla acum, glumeam si eu... laughing
Nu de alta, dar "infinit" mi se pare un numar cam mare! Ce ar fi sa aplice toti principiul tau in viata? Mai ales neamurile tale laughing
Mda, nu-ti prea convine! puteai sa zici si tu mai modest, ca razvangabriel: faraaa numaaar!

| thealchemist a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ma bosumflez, dar mai trebuie sa exersezi cu sarcasmul. ce treaba are mama mea sau rudele? tu dupa ei te conduci in viata? ii intrebi pe ei cu cine sau cu citi sa faci sex? sau ii iei drept exemplu?

| anonim_4396 explică (pentru thealchemist):

Ii intreb pe ei si ii iau de exemplu. laughing

| thealchemist a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci ar fi trebuit sa-i intrebi pe ei cu citi poti sa te culci inainte de casatorie. personal insa nu cred ca e treaba altcuiva ce faci tu, sau eu, sau mama mea in pat. asa ca raspunsul meu ramine acelasi, infinit, nu exista limita pentru ca nimeni nu are dreptul sa te judece.

| Zazu a răspuns:

Dar numarul ideal de parteneri de dupa casatorie, care ar fi? exista vreun studiu?

| anonim_4396 explică (pentru Zazu):

Asa am intrebat si eu pe faiz, pe pagina Academiei laughing

| Betty18 a răspuns:

Ca fata ma gandesc ca maxim 3. Oare e mult? Eu am de abia 20 de ani si am avut doar un partener, insa nu au fost prea multe experiente thinking

Oricum ideal, ideal ar fi 2! Primu...si ultimu...ca asa poti face si comparatii. Poate realizezi ca primul nu era asa bun laughing

| doc69 a răspuns:

Nu exista un nr ideal exista doar capacitatea ta de a trai fiecare clipa la maxim si sa simti ca iti iei ceea ce iti trebuie si te simti bine in pielea ta

| KodrutZ a răspuns:

3245 si un pitic.

| tuGatita a răspuns:

Unul si bun. Astfel poate ai noroc si nu ajungi in iad din cauza ca ai avut viata desfranata. (nu ma refer la tine, doar asa am formulat)

| anonim_4396 explică (pentru tuGatita):

Dar daca Dumnezeu iti da unul si rau, e voie sa mai incerci o data? laughing

| tuGatita a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar daca e rau...tu de ce sa fii proasta sa te f*** cu el? a da.din prea multa dragoste.ei atunci mai ai voie o data sa zicem laughing da sa fii atenta sa nu dai tot peste unul rau si tot asa, ca atunci nu cred ca baiatul e problema. raman la unul si bun pentru ca eu personal am ceva cu iadul, ma tem numai cand ma gandesclaughing iar o viata cu 69 de parteneri sau fara numar cum mai zic unii te duce spre desfrau si spre o viata de rahat. A si daca a fost ok cu primul, l-ai iubit, te-a iubit, iar soarta v-a despartit, bine mai merge unul dar sa existe si ceva sentimente!

suntserios
| suntserios a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Clar ca ai probleme existentiale.na, 12, ca sa raspund la intrebare. Incep la 18, ma casatoresc la 30 si am unul pe an.

| AndyLavy a răspuns:

NU sunt foarte credincioasa, insa nu sunt de acord ca o femeie sa aiba foarte multi parteneri inainte de casatorie. O femeie trebuie sa se respecte, sa isi respecte corpul, si sa nu se daruiasca oricarui barbat care isi iese in cale, ci numai celui pe care il iubeste, atunci cand are o relatie stabila, insa in ziua de azi prea putine femei mai fac treaba asta. si revenind la intrebarea ta, nu stiu, 1, 2, maxim 3. desi de preferat ar fi niciunul, insa nu stim niciodata pe ce drumuri ne duce viata.

| Rooobi a răspuns:

Imprumut vorba manelistilor : "fara numar, fara numar, fara numar"laughing))

Răspuns utilizator avertizat
| razvangabriel96 a răspuns:

Fara numar laughing