| xulescu000 a întrebat:

Ce ati face daca ati afla ca, copilul vostru este gay/lesbiana?

Răspuns Câştigător
| Anaaa9411 a răspuns:

De ce unii considera chestia asta o boala? Nu e o boala! Sunt oameni ca si noi si nu vad de ce sunt vazuti atat de nasol in Romania.
Eu mi-as sustine copilul pana in panzele albe pentru ca indiferent de orientarea lui sexuala e copilul meu!
P.S: Deschideti`va mintea!

21 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ce aş face? Păi, ce să fac? L-aş iubi în continuare.
Chiar nu văd unde e problema.
Este copilul meu, orice sexualitate ar avea. Important e să fie fericit.

| mona a răspuns:

As vorbi cu el si as incerca sa-l conving ca genul asta de oameni nu sunt vazuti bine de altii, as mai incerca sa il duc la psiholog

| Charm a răspuns:

Daca ar fi asa, eu una as incerca sa vorbesc deschis cu el/ea despre aceasta problema ca sa zic asa. Apoi i-as respecta alegerea, adica as incerca sa il/o inteleg, deoarece alt ceva nu e de facut pentru ca e alegerea ei/lui spre ce orientare sexuala vrea sa aiba sau are...sau ma rog, intelegi tu.

| greenmile00 a răspuns:

Pai sa vedem... in primul rand ar fi cea mai mare greseala sa fii dur cu el in momentul in care afli.
Un adolescent ce are dubii in legatura cu sexualitatea lui, isi formeaza genul asta de probleme in timp din cauze diverse, dar cea mai importanta este anturajul, si chiar familia.
Asa ca, eu unul mi-as asuma o parte din raspundere, si as incerca sa port discutii cu el pe tema asta. Discutii sub forma cat mai amicala... pentru ca ar fi singurul mod prin care as reusi sa ajung la el. Castigandu-i increderea, as putea gasi solutii mult mai simplu :)

Mult succes,
http://fete-singure.miradct.com/sfaturi

| HueyFreeman a răspuns:

Nimic.

| DarkBlood32 a răspuns:

Ce să-i fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as vorbi cu el frumos dar nu as accepta sa fie gay

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este inuman, dupa parerea mea. Nu as putea face sex cu o femeie. Dar poate o data as incerca sa vad cum sunt placerile. Nu sunt impotriva celorlalti fiecare cu "p2zda masii". Avem de experimentat si trait diferite experiente pe pielea propriei persoane si a altora. Mai incolo unii dintre noi o privesc ca pe o "fantezie" ca sa spun asa, iar altii nu sunt deloc de acord si se judeca intre ei.
Poate fi reala, o simpla joaca sau ceva "inuman" pentru. altii. Infine daca copilul meu ar face parte dintr-o categorie de genul, as discuta la modul cel mai serios, as pune intrebari care mai de care. Asta e. Pana la urma toti o sa ne fxtem cu cei de sexul opus, o sa avem copii cu toate ca am avut astfel de experiente si poate am simtit ceva pentru persoanele de aceelasi sex la momentul respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare parinte ar trebui sa-si sutina copiii indiferent de orientare sexuala(asta ar trebui sa fie ce mai mica problema a fiecaruia). succes.

| AndyLavy a răspuns:

L-as sustine si l-as ajuta sa accepte atat el, cat si cei din jurul lui situatia in care se afla.

| lolylolypops a răspuns:

As discuta cu el, l-as duce la psiholog, mona are dreptate!

| MadaSweet18 a răspuns:

L-as da spre adoptie.

| michelia a răspuns (pentru MadaSweet18):

@madasweet18 cum ti-ai ales " sweet" din nick? ca pe o ironie, nu? Raspunsul tau e de-o cruzime rara.

| queenofsaigon a răspuns:

Mi-aș pune mai întâi întrebarea dacă e doar teribilism sau e pe bune. Nu cred că aș face scandal cum fac majoritatea părinților, probabil aș discuta cu el/ea despre asta calm și cu tact. Până la urmă, dacă îmi consider copilul suficient de matur, îi respect decizia.

| ahmet6 a răspuns:

Pai eu am un prieten in Mexic este gay,cand mi-a sp am fost indiferent,pentru ca este viata lui,cine suntem noi sa-i judecam daca este bine sau nu,pana la urma traim totii pe acelasi pamant,nu mai ca apare intrebare "Nu este mai placut sa fi iubit de o femei sau de un barbat sa ai copil,dar fiecare este raspunzator pentru alegerele lui, eu unul nu mi-as da de o parte copilul pentru o astfel de alegere, dar nici bine nu as vedea, pot sa accept un prieten ca este gay dar copii mei nu prea, ar trebui mult timp sa ma obisnuiesc ca baiatul meu sta cu spatele laughing dar ar fi alegerea lui.

| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

As discuta cu elhappy este copill meu orice ar fi

| megasmecher a răspuns:

Eu l-as bate pana si-ar reveni!

| anina5 a răspuns:

As discuta cu el, si as accepta pana la urma e viata lui/ei..nu trebuia chestia asta luata ca o boala. E doar orientarea sexuala e intimitatea lui sau ei. Tot copilul tau ramane indiferent cu cine se iubeste.

| cosmiutsa a răspuns:

Ia-si rupe capul big grin

| AnamariaPetras a răspuns:

Eu una, daca as afla asa ceva, as vorbi cu el, as incerca sa ii spun unele lucruri si dupa l-as duce la psihiatru pentru a putea lamuri cu el aceasta problema ( boala, cum se mai zice ). Acuma ce as putea zice, nu toti gandim la fel happy