| Duhovnicul a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti intre : a afla ca fiica ta e lesbiana, sau ca vrea sa se converteasca la islam, ce ati alege?

51 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Lesbiana.

| danut a răspuns:

Amandoua stari sunt ALEGERI personale. In ambele cazuri speranta este ca sa-si schimbe alegerea insa amandoua duc in acelasi loc, Focul Ghenei sau mai pe romaneste Moartea Vesnica asa ca nu poate fi "o alegere" intre doua rele.

| danut a răspuns:

Apropos, pentru cei cu "normalitatea" care se "gaseste" in natura. CANIBALISMUL se intalneste CURENT in natura, chiar si pe strazile sau in casele noastre, de exemplu PISICA este un animal canibal. In mod curent pisicile isi devoreaza puii. Asa ca FRATILOR daca este normala homosexualitatea ca se gaseste in natura hai sa trecem si la canibalism. Degeaba o tot cotim si o ocolim si o mentolim, daca NU AR EXISTA Legea Morala a lui Dumnezeu specia umana era demult FRIPTURA. Numai bine.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu m-as mira sa fie lesbiana, cu atatia baieti lipsiti de personalitate...

NOname
| NOname a răspuns:

Teddy, mama, era cât pe ce să nu te recunosc.
Simpatică deghizare. http://i.imgur.com/6sqSqyI.jpg

Cât mai e o spovedanie şi un sfinţit de cârnaţi?
https://www.facebook.com/....../photo.php

Aş prefera să fie ea, nu o fiinţă spălată pe creier cu o religie misogină şi absurdă (oops, sunt mai multe).

| CristiB93 a răspuns (pentru NOname):

Noname Mai un pic vine craciunul, ai taiat porcul?
Nu de alta, dar cunosc un preot foarte bun si daca vrei, iti sfinteste el carnea, bineinteles sa ai bani la tine laughing

| NOname a răspuns (pentru CristiB93):

Mai bine plăteşte-l tu, poate te binecuvântează cu puţină minte. love struck

| CristiB93 a răspuns (pentru NOname):

Cred ca esti o fata foarte zgarcita laughing

| NOname a răspuns (pentru CristiB93):

Ar trebui să fiu extrem de proastă ca să fiu generoasă cu proştii şi şarlatanii.

| CristiB93 a răspuns (pentru NOname):

Ok, dar nu ma refeream neaparat sa fi generoasa cu preotii si biserica ci cu ceilalti oameni din jurul tau.

caramela
| caramela a răspuns:

Doamnee..ai gandit mult aceasta intrebare? un copil daca e bine crescut si are valorile morale intiparite, nu se pune aceasta problema, dar cand un copil e crescut in desfrau, atunci intervine semnul intrebarii..nu doresc sa raspund la aceasta intrebare, nici o alegere nu ar fi bine venita si nu se merita sa o dezbatem.
O seara bunahappy

| Duhovnicul explică (pentru caramela):

Atunci de ce v-ati mai obosit sa-mi scrieti? Ca sa imi spuneti ca sunteti socata?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru caramela):

Caramela,aici gresesti! Nu -mi pun probleme de moralitatea fiicei mele atata timp cat are ceva in cap.Sunt destule persoane publice care si-au declarat in mod oficial orientarea sexula ( in special creatori de moda )Ei sunt apreciati pentru munca lor.
Pe undeva e (oarecum ) normal ca intr-o tara crestina acesta orientare sa fie privita ca un desfru.
Eu mi-as pune probleme daca fiica mea s-ar prostitua de exemplu

| caramela a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Mda..fiecare cu gandirea lui, atat timp cat stiu ce am crescut, nu imi fac probleme, iar daca pentru unii e "normal" sa ai alte inclinatii, e problema lor

| RAY a răspuns:

Ca e lesbiana

| Fatamuntilor a răspuns:

Atata timp cat fiica mea e sanatoasa si majora o las pe ea sa faca alegerea.
Odata ajunsa la majorat, isi poate alege religia.Cu toate ca a fost crescuta (si educta ) intr-o alta religie.
Dar daca ar fi sa aleg (ca si crestin ), cred ca mai bine as accepta ca fiica mea sa fie lesbiana.

| Mădă0611 a răspuns:

Cred ca mai bine lesbiana decat sluga, sau omorata cu pietre ca... nu stiu, a condus o masina.

| milan9 a răspuns:

Schimba te rog poza aia ca te incadrezi altfel la trolling happy

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Tu ce vrei?, eu o bat ca deja am o fiica, doar ca sa-si bage mintile in cap

| Lizzu a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Asa va invata religia?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Lizzu):

Da, de ce?

| Lizzu a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Asa e ...am uitat ca bataia e rupta din "rai". Ce vorba de duh happy

| sublime89 a răspuns:

Nu pot sa cred ca tu chiar compari asa ceva. In primul rand orientarea sexuala nu o alegi, asa cum poti sa alegi religia islamica. In al 2-lea rand sa fii lesbiana e ceva normal, dar sa alegi sa treci la musulmani e cam deplasat, mai ales pentru o femeie. Mai bine lesbiana si desteapta decat musulmanca si proasta.

| CristiB93 a răspuns (pentru sublime89):

laughing Mare ti-e gradina doamne! Cum sa fie normal sa fi lesbiana, omule cum e mintea ta.
In primul rand sa fie lesbiana este chestie de alegere, o minte stricata, bolnava, nu ai cum sa te nasti cu asa ceva. Daca oameni s-ar naste cu aceste inclinatii atunci acestea ar trebui sa apara si la celalalte animale, ca tu si asa consideri ca omul este tot animal, de ce doar la el apar aceste inclinatii?

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru sublime89):

''In al 2-lea rand sa fii lesbiana e ceva normal''

Probabil si sa fii pedofil e normal. Pana la urma tu ce vina ai ca-ti plac copii? Atata vreme cat nu le faci nimic societatea este obligata sa te accepte.

| Mădă0611 a răspuns (pentru CristiB93):

Normal nu e, dar nici chestie de alegere. nu poti sa alegi de cine sa iti placa, sau ce sa iti placa.

| sublime89 a răspuns (pentru CristiB93):

Si la animale s-a intalnit asa ceva.

https://www.youtube.com/watch?v=LFeXwKnCUNI

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru sublime89):

Asa si? Animalele se violeaza intre ele. Hai sa violam si noi femeile, ca asa fac animalele. E normal!

| sublime89 a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Sa nu zici ca homosexualitatea nu se intalneste si-n natura, si ca e doar ceva tipic uman. Deci e ceva normal. Si nu mai compara violul cu homosexualitatea, ca nu au nimic in comun.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru sublime89):

Pai cum asa? Te contrazici singur?
Homosexualitatea se regaseste in natura, deci e normala.
Violul se regaseste in natura, dar este anormal...
Tu te auzi cat de subiectiv poti fi?

| sublime89 a răspuns (pentru MultPreaInteleptulTractorist):

Noi suntem oameni si avem creiere sa gandim si sa nu permitem abuzuri cum ar fi violul. Dar homosexualitatea nu e un abuz, nu e ceva impus cu forta asupra unei victime.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns (pentru sublime89):

Nu, dar e ceva impus cu forta celor normali, adica majoritatii. Normalitatea este dictata de natura. Daca 95% din oameni sunt heterosexuali inseamna ca asa e normal.

| microsedd a răspuns (pentru CristiB93):

Aceste inclinatii chiar apar si la animale si este ceva cu care te nasti, nu alegi daca vrei sa fii sau nu lesbiana/gay. Ca sa iti dau exemplu de animale cu comportament homosexual: delfinul, pinguinul imperial, elefantul, rata salbatica, pescarusul...

| PedoBarbie a răspuns:

Nu o să mă super indiferent ce alege.

| Lizzu a răspuns:

Nu au nici o legatura aceste doua lucruri.

Nu stiu pe ce baza se face alegerea.
Nu trebuie sa alegi pentru viata altuia. --E viata lui si el alege,indiferent ca iti e copil, frate, sot sau parinte.
Nu putem controla alegerea lor oricat am vrea.
Alegerea pe care o consideram buna pentru ei nu inseamna ca e considerata si de catre ei buna.

Exista liber arbitru,remember?
Fiecare e liber, in final, sa faca CE DORESTE.
--Intreaba-l pe dzeul pe care atat il slavesti de ce a mai dat liber arbitru daca atunci cand alegi calea pe care tu o doresti si care te implineste, chiar daca nu e calea lui, finalul tau ca om e tot in iad.

La ce bun liber arbitru? happy
Du-te, du-te repejor si intreaba-l.

| Moisie a răspuns:

Eu m-as pronunta numai despre viata mea pentru ca parintii nu sunt stapanii copiilor. Fiica care are asemenea probleme este un om major, si este problema ei ce face din viata ei personala, eu i-as da doar un sfat, de genul ca este mult mai greu si mai neplacut sa traiesti o viata religioasa primitiva alaturi de barbati primitivi si retrogradati mintal, decat sa fi ai partenera sexuala o femeie desteapta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunteti preot?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca vrea sa se converteasca la islam.as incerca sa o opresc :-) nu as vrea sa fie lesbiana pentru ca ar savarsi un pacat foarte mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca trece la islam si e desteapta, inseamna ca are ea un plan ceva.In schimb imi e frica sa nu-mi mosteneasca alte trasaturi islamice, prefer lesbiana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aleg ce o face pe ea fericita, mai putin conteaza preferintele mele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA.as alege.

| Delmoniko a răspuns:

I-as trage-o fiicei tale chiar daca ar fi lesbiana. Lasati lesbienele sa vina la mine laughing

| SatanistAteu1666 a răspuns:

Ba tataie, nu te baga unde nu-ti fierbe oalwa, aia e doar o religie iar orienntarea sexuala w ceva mental, natural iar tu trebuie sa intelegi ca nu ne pasa de poruncile alea scarboase sau biblia ta sangeroasa prtin care ORICE orientare sexuala este interzisa, vedeti de indoctrinalele tale si mu baga pe gat

| Duhovnicul explică (pentru SatanistAteu1666):

Nu iti bag nimic pe gat, fiule happy

| SatanistAteu1666 a răspuns (pentru Duhovnicul):

Zi si mie ca sunt curios, daca iehova e bun cum ziceti voi sau iisus de ce e interzisa avansarea spirituala care e un lucru bun? nu ar fi vrut daca era bun sa fim puternici si sa ne acept asa cum untem? scuze de greseli sunt pe tel

| Duhovnicul explică (pentru SatanistAteu1666):

Raspunsurile nu le gasesti pe net sau telefon, ci inauntrul tau, fiule!
" Cine priveste afara, viseaza. Cine priveste inauntru, se trezeste " - Carl Jung

| SatanistAteu1666 a răspuns (pentru Duhovnicul):

Respect insa ar trebui sa vi si cu niste argumente