| RAY a întrebat:

Ce conteaza aspectul interios sau cel exterior?, raspundeti sincer

Răspuns Câştigător
| FIORI a răspuns:

Aspectul exterior face mai mult decat cel interior... Pentru ca se vede si de la distanta, cu ochiul liber, si pentru ca nu pierzi timpul (uneori cu anii) ca sa vezi aspectul interior al cuiva, si pentru ca poti face rost de bunurile materiale cu cel exterior fara prea multa strofocare... nu poti spune acelasi lucru despre cel interior.

15 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Aspectul exterior aprinde flacara, aspectul interior o intretine.

| DiamondShine a răspuns:

Ambele

Răspuns utilizator avertizat
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Ambele contează.
Degeaba are aspect fizic, dacă nu are aspect interior. Şi invers.
Numai bine!

| OnuOnulică a răspuns:

Salut Ray!
Pentru mine conteza aspectul interior.

| RAY explică (pentru OnuOnulică):

Vrajeala man

| Foxyyyy a răspuns:

Ambele.

| Florenta16 a răspuns:

Conteaza amandoua, dar nu in egala masura. Conteaza cel mai mult aspectul interior deoarece de sufletul si romantismul lui sau ei ne indragostim noi adolescentii si nu numai noi. Conteaza aspectul interior pentru ca de acolo vin impulsurile care pe noi ne fac mai fericite, care micile lucruri de care isi dau seama baietii ne fac mai indragostite de ei. Conteaza si aspectul fizic, pentru ca nicio fata nu vrea un baiat gras si urat, si niciun baiat nu vrea o fata grasa si urata, si acum stiu ca doare ce zic, dar multi gandim asa. Nu tebuie sa fie zana zanelor sau Fat-Frumos, trebuie sa fie el si ea, sa existe acel zambet care radiaza pe fata fiecaruia cand se intalnesc, cand vorbesc la telefon, care zambesc atunci cand se saruta, care atunci cand ii dai parul dupa ureche apleaca fata si rade, si toate lucrurile astea ne fac sa parem frumosi si sa FIM frumosi.
Inima si sufletul fiecaruia este diferit, insa in fiecare exista acel ceva nedescoperit, acea raza mica de speranta si romantism, acel fior al dragostei nemaintalnit.
Ne vom intalni dragostea intr-o zi, si nu va mai conta aspectul, varsta sau familia din care vine atata timp cat simtim iubirea si ne-o demonstram unii fata de ceilalti.

| a3e6u9 a răspuns:

În iubire contează ambele, nu poți iubi pe cineva doar fizic sau doar psihic.

Bun, dacă ai bani, nu mai contează aspectul interior sau exterior, vei avea oricum succes la femei.

| SeeDifference a răspuns:

Acuma nu o sa fiu sincer si o sa-ti zic la ce se uita toti.
In primul rand la aspectul si dupa la caracter. Iti carantez eu ca tu nu o sa poti fii cu o fata doar pentru sufletul ei de inger si corpul ei de...

| RAY explică (pentru SeeDifference):

Da chiar vreau sa te intreb ceva ai putea iubi pe cineva care nu isi place la fizic? ai face un sarcrificiu de genu?

| SeeDifference a răspuns (pentru RAY):

Daca e ceva de genu Frumosul si bestia nu cred. Daca s-ar ingrijii cat de cat si nu ar fi gen ce-a m-ai urata......cred ca da.

| RAY explică (pentru SeeDifference):

Ai avut site pe ucoz?

| SeeDifference a răspuns (pentru RAY):

Da dc?

| xEndlessLove a răspuns:

Pentru mine conteaza mai mult aspectul interior, dar si aspectul exterior conteazawinking