| Gipsy a întrebat:

Ce contraceptive recomandati? Si ce pret au? Se pot lua fara reteta si fara consult ginecologic?

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, anticonceptionalele nu se pot lua in nici un caz si in nici o circumstanta fara a fi recomandate de ginecolog, in urma unui consult ginecologic obisnuit. Nu exista un anticonceptional bun pentru toate femeile. Ele sunt tratamente hormonale, care se iau cu maxima responsabilitate si care iti vor influenta toata viata. De aceea, preparatul care mi se potriveste mie, s-ar putea sa-ti distruga tie sanatatea. Anticonceptionalele sunt strict pentru femei responsabile, care se duc regulat la medic. In timpul tratamentului cu anticonceptionale, este obligatoriu un consult ginecologic la fiecare 6 luni.