| fullmoon a întrebat:

Ce credeti ca vrea de fapt? ne-am despartit acum 10 ani si nu ne-am mai revazut de atunci. timp de 3 ani nici nu am mai vorbit. dar apoi el a inceput sa ma caute desi sunt la 2000 de km de el. mi-a scris e-mail-uri, m-a sunat si insista sa ne revedem. l-am intrebat evident de ce pentru ca l-am iubit mult, am suferit mult si mi-e frica de faptul ca revazându-l ranile vechi se vor redeschide. mi-a spus ca vrea sa discutam... a devenit mult mai atentionat decât era pe vremea când eram impreuna nu uita niciodata de ziua mea etc dar nu vreau sa-mi fac iluzii.
dupa 10 ani fara sa ne vedem mai poate avea sentimente? ( eu inca il iubesc )

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

E posibil să aibă intenţii serioase. Vrei să faci asta? Îl iubeai aşa cum era? Gândeşte-te că acum e altfel. În 10 ani oamenii se schimbă. Oare îţi va mai plăcea cum e acum? Vă veţi înţelege? Dacă vrei şi crezi că merită încearcă. Dacă nu mai bine încearcă să îl eviţi şi să faci în aşa fel încât să nu te mai caute sau găsească.

4 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mulţumesc!

| troxanici a răspuns:

Daca a fost vorba de o dragoste adevarata, si au fost sentimente de partea amandurora, ar putea exista sentimente si dupa 20 de ani. Poate in tot acest timp si el s-a gandit la tine, asa cum te-ai gandit si tu la el. Incercarea moarte n-are deci ar trebui sa incerci sa va vedeti, si sa decizi daca veti putea fi din nou impreuna.
Nu ai precizat motivele despartirii, iar daca a fost vorba de infidelitatea lui atunci ar trebui sa ai grija intr-o eventuala noua relatie cu el.
Ar trebui sa va vedeti si sa vorbiti, poate cine stie... love struck.

| fullmoon explică:

Eu sunt plecata din tara... si m-am gandit si eu ca poate tot ce vrea e sa plece si el dar fara sa afrunte singur dificultatile de la inceput...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa isi doreasca prin tine, sa ajunga si el departe de casa... Cine este plecat din tara? Tu sau el?