| TsunadeSama a întrebat:

Ce credeti despre a face dragoste/sex la prima intalnire?

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca vrei relatie nu te oferi asa usor

| Violleta2022 a răspuns:

Degradant! Fiind evident ca doar asta este scopul: sexul.

| Freya1 a răspuns:

Daca vorbesti cu cineva doua zile pe Facebook si va intalniti si faceti sex e nepotrivit, dar daca va cunoasteti de ceva timp dar aveti o intalnire amoroasa abia acum nu e neaparat o crima.

| Frank51 a răspuns:

Asta merge doar cu cunoscuti big grin Un strain daca accepta asa ceva e slab!

| SilentRain a răspuns:

Cum spune prietenul meu Becali, Curvasareala

| Hammurabi a răspuns:

De fapt care e diferența între a face sex la prima întâlnire sau la a treia?
Dacă ambii se plac și sunt de acord să facă sex, trebuie să mai aștepte două întâlniri doar așa pentru conveniență socială?

Nu mai spun de aberațiile arhaice de proveniență religioasă ale lu' bunicu cu așteptatul până după "oficializare". De parcă partea fizică a unei relații n-ar avea absolut nici o importanță în luarea unei decizii.
Importantă e doar partea spirituală. Doar atunci ești, vezi Doamne, profund și adânc, și înțelegi scopul și sensul vieții pe pământ. laughing
Partea fizică nu contează, o lăsăm după oficializare, când nimic nu mai poate fi schimbat. Când femeia trebuie să se supună bărbatului, așa cum zice popa, că altfel și-o ia peste ochi.

| TsunadeSama explică (pentru Hammurabi):

Tocmai cu ce ai fost tu ironic eu sunt de acord si consider ca e normal, aia e. Insa n-am prea inteles ultima parte cu "nimic nu mai poate fi schimbat". Din cauza partii fizice ar trebui desfacuta o relatie?

| Hammurabi a răspuns (pentru TsunadeSama):

Din cauza nepotrivirii fizice se desfac mii de relații. E motivul cel mai des întâlnit la divorțuri.
E total ilogic să te căsătorești cu cineva fără să știi dacă vă potriviți fizic, sexual.
Poți să o faci. Dar în loc să ai o viață în armonie, vei avea parte de frustrări, ori tu ori el, toată viața.
Sau varianta cea mai urâtă, unul dintre voi își va căuta împlinirea fizică în altă parte.
Tu cum vezi rezolvarea la așa ceva?

| TsunadeSama explică (pentru Hammurabi):

Cum vad rezolvarea? Hmm. cred doar ca se pune prea mult pret pe potrivirea aia fizica, nu totul se rezuma la sex. Intr-o relatie altele sunt implinirile principale.

| Hammurabi a răspuns (pentru TsunadeSama):

Vezi, tu gândeşti aşa. Dar dacă partenerul tău nu va gândi la fel?
Pentru că bărbații consideră partea fizica mult mai importantă decât o consideră femeile.

| TsunadeSama explică (pentru Hammurabi):

Daca va gandi asa nu va mai fi partenerul meu.

| Plato a răspuns:

Nepotrivit, as spune. In regula e doar dupa ce relatia s-a oficializat intr-un fel sau altul, partenerii sa fie convinsi ca relatia lor e verosimila si din cele mai profunde sentimente. Sper sa nu jignesc vreo "minte deschisa".

| Endoryus a răspuns:

Niste nesimtiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Dragoste/sex"
E mai nou la moda folositul sinonimelor cu / între ele? thinking
Nu cred nimic.Nu e nimic "anormal". Nimic imoral, dacă la asta te referi.E doar sex.Si e mult mai acceptabil decât un "te iubesc" si alinturi tâmpite.

| TsunadeSama explică (pentru anonim_4396):

N-am vrut sa "jignesc" pe nimeni, de aceea e dragoste/sex. Nu toata lumea le considera sinonime pe deplin, nici eu de altfel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TsunadeSama):

Aha.E clar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha toti sunt Brad Pitzi si sunt carismatici. Se poate intâmpla când se dã acel click in rest nu.

| Quassaar a răspuns:

Sex înainte de întâlnire și dragoste la prima întâlnire?

| Andrei258 a răspuns:

Depinde de cand se cunosc cele doua persoane si ce simt una pentru cealalta eu cred in dragoste la prima vedere da se poate

| TsunadeSama explică (pentru Andrei258):

Dragoste la prima vedere e una, sex la prima intalnire e alta, nu crezi? Daca te-ai indragostit la prima vedere e neaparat sa intretii relatii sexuale in ziua respectiva?

| Andrei258 a răspuns (pentru TsunadeSama):

Bineinteles ca nu, da sunt lucruri total diferite

| StevenMetalhead a răspuns:

Eu de exemplu am avut așa ceva, dar chestia este că eram cunoscut de ceva timp cu acea fată și ne înțelegeam bine, iar în acea seară noi eram cam în stare de ebrietate și nu ne-am putut abține, de aia se consideră ca dragoste la prima întâlnire. În general aș spune că nu e ok, căci trebuie să cunoști în principiu partenerul, mai ales pentru fete este cam riscant, băiatul cu care ai dormit putea avea o parteneră în acel moment și poate nu s-au înțeles ei bine și a dorit pe tine să-și arunce ura și așa ceva poate să se întâmple, de aceea dragă Stephanie, nu fă dragoste la prima întâlnire (doar dacă nu ești beată big grin )

| Atlas33 a răspuns:

Idei preconcepute..nu exista reguli pentru asa ceva.Sunt situatii in care uiti ca esti la prima intalnire, sau ca ceea ce faci se numeste sex sau dragoste. Daca ar fi sa filozofam cum si cand ar trebui facute, cu siguranta mai intai de toate vom fi siliti sa ne sugrumam instinctele si simtirile inca din fasa.Cine spune ca daca faci sex la prima intalnire esti o stricata? si-apoi cine iti va da un premiu daca o faci dupa 2 ani? Din teama de anul fi desconsiderata? Un barbat va considera si respecta o femeie cu atat mai mult cu cat ea este femeie.A fi femeie cu adevarat in ochii barbatilor este exact opusul a ceea ce tie, iti este frica sa fii.Comporta-te ca o Regina, i-ati ceea ce-ti place si nu-ti bate capul cu ceea ce cred oamenii despre tine. Oricum ar fi, oricum am fi, buni sau rai, nu cred ca ti-ai dori vreodata sa asculti pe ascuns, ceea ce vorbesc oamenii despre oameni.

| UnholySaint a răspuns:

Daca nici unul dintre voi nu a ami facut sex de multa vreme, ar fi chiar indicat sa o faceti.

| vjr1979 a răspuns:

Ce atata graba?