| Anablondyi a întrebat:

Ce este de fapt femeia ideala? Ce credeti ca are femeia ideala si cum se poata ea? Astept parerihappy

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Femeia ideala nu exista.
Sau,daca vrei,nu e una singura.
Femeia ideala este,pentru fiecare barbat,o alta.
Dar intotdeauna este cea care il iubeste,asa cum vrea EL sa fie iubit!
Nu ajunge sa iubesti,sa stii,trebuie sa poti iubi asa cum si-ar dori celalalt,ca sa reziste o relatie.
O femeie ideala,STIE intotdeauna ce sa spuna si ce sa faca in prezenta si-n absenta barbatului iubit.
Este frumoasa pentru ochii celui ce-o iubeste si numai pentru ochii lui.
Ea exista doar pentru el,desi are si viata ei,in care are o cariera si e o persoana respectata in societate,dar asta numai ca sa demonstreze inca o data cat e de indreptatita sa fie iubita si adorata.
O femeie ideala este simetria in oglinda,a barbatului iubit.
Cu vointa proprie,frematatoare si plina de viata,generoasa intotdeauna,patimasa si arzanda ca o flacara,femeia ideala e lipsita de defectele cotidiene,gelozie,falsitate,minciuna,materialism,invidie, sete de putere.
Isi cunoaste calitatea si stie ca rolul ei nu-l poate juca niciodata o alta, motiv pentru care e sigura pe ea intotdeauna.
Vesnic zambitoare, calma si spirituala, e femeia pentru care un barbat si-ar da sufletul si de fapt o face zilnic si ea stie.
Si ii e recunoscatoare...happy

greece12
| greece12 a răspuns:

Ai putea,te rog, sa nu pui etichete, in fiecare raspuns al tau?
Nu generaliza, nu ai dreptate.
Si stii asta, culmea!

| mgtow a răspuns (pentru greece12):

Am uitat sa ma refer doar la tinere, cele cu familie nu le critic sau trecute de 40 de ani :p

| greece12 a răspuns (pentru mgtow):

Ne referim la aceeasi categorie.
Nu te gandesti, ca intr-o buna zi, dintre ele se va gasi una complet speciala si pentru tine?
Eu tot aici o sa fiu...si-as vrea sa te-aud atunci, pentru ca exceptii exista intotdeauna!
happy

| mgtow a răspuns (pentru greece12):

Nu cred eu, eu respect omul insurat cum am zis inainte trecut de o varsta dar nu mi se pare corect cate prostii fac tinerele astea, am destul balamuc cu maicamea in casa o parasuta imi lipseste sa imi faca capu zas.

| darrio2007 a răspuns:

Femeia ideala, pentru mine, ca barbat, este una.Pentru alt barbat nu este.Deci depinde de fiecare barbat cum vede femeia ideala.

| gingasull a răspuns:

Femeie perfecta si baba frumoasa, nu o sa gasesti niciodata! Perfectiunea, ca si povestile cu happy-end, sunt doar in carti! Realitatea este mult mai dura si mai cruda!

| Awesom a răspuns:

Pur si simplu nu exista.Ce sa faci cu femeia perfecta, sa te plictisesti? Las-o sa aiba si ea un defect, ca nici eu nu sunt perfect.

| Alexandru0007 a răspuns:

Fiecare om isi proiecteaza in minte femeia ideala, sau cel putin cateva trasaturi care ii plac.nu exista o femeie ideala ci doar aia care iti place

| D4lid4 a răspuns:

Femeia ideala este femeia care nu are nevoie de un barbat, ci acea femeie de care un barbat are nevoie. Ca si comportament: nu se plange toata ziua si viata ei nu este o intreaga drama, se ingrijeste si tine la fizicul ei, indiferent ca au trecut 3 luni de relatie, sau 20 de ani; stie cand sa vorbeasca si cand sa taca; stie sa isi faca barbatul sa arate bine in orice imprejurare; este jucausa si se bucura de viata; stie sa fie independenta, nu depinde intru totul de barbatul de langa ea; si un aspect foarte important:este manierata si finuta. Intr-un cuvant, este femeie si nu tinde a se comporta precum barbatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, femeia ideala este femeia pe care o iubesti happy love struck.

| Public22 a răspuns:

Femeie ideala pentru mine este aia care nu are pareri!

| Z3R0H0uR a răspuns:

Nu exista o femeie ideala. Tu o faci sa fie asa!

| Rührselig a răspuns:

Toţi suntem diferiţi, aşa că femeia ideală diferă de la bărbat la altul, probabil femeia ideală e cea care satisface toate principiile şi speranţele unui bărbat.

| SasukeCS2 a răspuns:

Fata ideala pentru mine ar fi:
Fizic:
- ochi negri sau caprui
- par negru sau saten inchis
- ten deschis sau putin bruneta (dar nu tiganca)
- inalta, peste 1.70 (ca eu am 1.85 si nu ar sta chiar bine daca ea ar avea 1.50)
Dar ar fi bine si o fata de 1.60~1.65, de ce nu? Stii cum se zice "Ar fi micuta mea".
- greutate normala pentru inaltimea ei
- sani mici sau medii (nu imi plac sanii mari)
- fund micut sau mediu (nu imi place fundul prea mare)
- sa nu aiba: cercei in sprancene, nas, limba, sfarcuri, buric, vagin
- sa nu aiba silicoane nicaieri (buze, sani, fund sau mai stiu eu pe unde)
- virgina (nu sunt comunist, dar si eu sunt virgin si nu mi-ar placea o fata care a avum MULTI iubiti sau MULTE aventuri)
* O fata perfecta fizic pentru mine ar fi o fata cu parul negru (inchis de tot), ochi negri, tenul alb (foarte deschis), 1.70m~1.80m, greutatea corespunzatoare inaltimii, sani de marime medie, fund de marime medie. Asta ar fi fata ideala. Insa m-as multumi si cu alte combinatii din trasaturile fizice pe care le-am enumerat mai sus (neaparat doar alea pe care le-am enumerat). Daca cer prea mult, eh asa sunt eu, intotdeuna vreau cel mai bun.*
Psihic/Interior/Caracter:
- sa stea cu mine pentru ceea ce sunt si nu pe interes
- sa nu ma insele (la asta tin foarte mult)
- sa fie desteapta
- sa nu minta (adica sa fie sincera)
- sa cadem amandoi de acord (sa nu facem doar cum vrea ea sau sa imi zica ea mereu fa aia si doar aia)
Altele:
- sa nu fumeze
- sa nu se drogheze
- sa nu bea (exceptie: ocazional)

| Anablondyi explică (pentru SasukeCS2):

Asta e descrierea unei maicute.una cu care nu poti sa faci nimic

| Abcd1234ef56 a răspuns:

Femeia ideala este femeia care indiferent de pozitia ei in societate (ca si barbatul de altfel) trebuie sa fie unica.
Stim celebra zicala: "Adevarata femeie este doamna pe strada, gospodina in casa si salbatica in dormitor!"
Femeia iti schimba viata: in bine sau in rau! Te poate face falnic, insa din nefericire, te poate lasa si chiflar!
Toti visam la femeia ideala, toti avem calitati, dar si defecte, iar cel de langa noi are rolul de a ne pune calitatile in valoare. Nu fugiti dupa perfectiune, om perfect nu exista!
Degeaba ai o femeie ideala, daca tu, ca barbat, nu stii s-o apreciezi si s-o tratezi ca atare! Toate cele bune!

| AlexandraAda a răspuns:

Femeia perfecta?
Sa ne gandim putin. Barbatii vor "femeia perfecta"... cand aud asta ma gandesc la o masina!
Cum sa existe o femeie perfecta?
Brabatii ce vor de la femei? Sa nu fie geloase?
Pai daca nu sunt geloase inseamna ca nu il iubesc atat de mult astfel incat sa le fie frica sa nu fie furat!
Sa il iubeasca? Cum sa il iubeasca dar sa nu fie geloasa? Si chiar si asa, sunt multe femei care il iubesc.
Sa il satisfaca? Cred ca cea mai mare satisfactie e sa auzi din gura ei: "Te iubesc!" Atat!
Pana si calcuratorul are defectiuni.
Pai, sa zicem ca animalul tau e perfect (nu spun cum ca femeile ar fi animale, doar dau un exemplu): nu te scoala noapte, nu te deranjeaza, se joaca doar cand ai tu chef si asculta toate regulile. Pai, atunci care mai e amuzamentul, sa te care dupa el prin parc, sa se joace cu tine fix atunci cand n-ai chef, sau cand esti atat de ocupat incat nici macar nu mai sti cum te cheama, atunci sa vina si te amuze.
Nu trebuie sa fi FEMEIA PERFECTA, trebuie sa fi tu!
Pentru cel care chiar te iubeste, TU esti Perfecta, nu FEMEIA FERFECTA!