| prs0396 a întrebat:

Ce credeti despre fete, dupa primul act sexual? atunci cand se dezvirgineaza, ele se ingrasa? le cresc sanii, se deformeaza? sau nu se observa nimic, care sunt primele semne atunci cand o fata a inceput primul act sexual?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia precum fetele, dupa primul lor act sexual se ingrasa/slabesc, li se maresc sanii, este doar un mit.
Aceste deformari, apar atunci cand corpul nu este suficient dezvoltat si fata isi incepe viata sexuala la varsta de 13-16 ani.
Daca o fata, dezvoltata atat fizic, cat si mental isi va pierde virginitatea la varsta de 18+, nu se va observa nimic in neregula la corpul ei.
Am o prietena care era destul de plinuta si incepandu-si viata sexuala la 14 ani, cand inchipuie ti ca nu era dezvoltata aproape deloc, a slabit destul de enorm si a ramas aproape nedezvoltata si acum la 18 ani.
Bineinteles, aceste lucruri difera de la femeie la femeie.

9 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Nu se schimba nimic fizic, doar dupa o sarcina o sa se ingrase si o sa ii creasca sanii si devine mai lata in solduri. Dar am auzit de la cineva, pare stupid dar na cica daca este mov sub ochi nu mai e virginarolling on the floor.

| monykutza a răspuns (pentru AtateaConditii):

Acel cineva te-a mintit

| monykutza a răspuns (pentru AtateaConditii):

Nu neaparat. Difera de la persoana la persoana dar in cele mai multe cazuri nu se observa nimic, doar daca nu era dezvoltata atunci abia dupa se dezvolta

| neutrino a răspuns:

Principalul semn este acela ca ii creste considerabil apetitul pentru sex. Nu sunt transformari vizibile din exterior, doar mamele ( cele care sunt mame cu adevarat) isi dau seama ca fetita ei a devenit femeie, chiar daca ii spune sau nu fetitei ei dragi.

| Alcyon a răspuns:

Doar cand ramai gravida, se produc unele modificari (sanii se maresc, te mai ingrasi etc). Apetitul sexual nu-ti creste. In schimb, s-ar putea sa nu te mai satisfaca autoerotismul (la fel cum se intampla inainte de dezvirginare) si sa ai nevoie de un partener. Si daca ramai singur/a, devine problematic.

| j1NNNx a răspuns:

Dupa primul act sexual, in majoritatea cazurilor ramai la fel. Desigur ca mai sunt si cazuri in care slabesti sau te ingrasi. Cat despre sani nu cred.

| Andrei258 a răspuns:

Depinde de fiecare imparte da le cresc sanii la toate dar oeunele sexul le ingrasa iar pe altele le slabeste in fiecare dintre noi au loc schimbari hormonale

| cosminelu87 a răspuns:

Nu exsta nici un fel de modificare la nivel fizic! la nivel psihic faza cu apare apetitul pestru sex e o minciuna, apetitul pestru sex apare in faza de debut a pubertatii.

| miracle1314 a răspuns:

Spun despre mine : nu m-am ingrasat si nici nu am slabit, am ramas asa cum am si fost happy spre binele meu..Deci,da depinde mult de persoana fiecaruia..desi sanii intr-adevar mi-au crescut, chiar ''vazand cu ochii'! Apare apetitul de a face sex si poate ca gindirea psihologica se schimba, in rest nu prea schimbari considerabile! O relatie frumoasa tie!