| hannah_9374 a întrebat:

Ce credeti...intr-o relatie intre o fata si un baiat...este bine ca si fata sa faca primul pas?

22 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Este normal ca amandoi sa faca pasi spre apropiere. Altfel nu e relatie intre 2.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

După părerea mea, da.

| madalicious a răspuns:

Buna!

Daca baiatul e timid fata trebuie sa faca primul pas si invers. Dar daca sunt aman2 timizi nu va iesi nimic. Iar daca ambii au tupeu si se plac intre ei... Love Storywinkinglaughing)

| simoSTAR a răspuns:

Da, normal.nu exista nici o regula care sa spuna ca baiatul trebuie sa faca primul pas.sunt fel si fel de persoane, unele mai timide, altele mai indraznete, indiferent de sex

| Encore a răspuns:

Aolo daca n-as face eu primul pas cred ca nici acum nu ne sarutam, sau altele laughing)))

| Betty18 a răspuns:

Uneori da...in plus in ziua de azi nu mai conteaza cine face primul pas ca acum cativa ani cand asteptau fetele primul pas al baietilor...mult si binelaughing)

succes

| Corinne a răspuns:

Eu una nu as putea sa fac primul pas.as crede ca tipul ma crede disperata sau altceva. dar fiecare cu conceptile luiwinking

| r8driver a răspuns:

A-mi place ca ea sa faca primul pas.

| Liada a răspuns:

Sigur... e ceva reciproc. pina la urma iti place cind el te cucereste, iti acorda atentie...deci si lui ii place sa simta asta...bafta

| smooth a răspuns:

Uneori DAhappy

| unavailiable93 a răspuns:

Faza cu baietii terbuie sa faca primul pas e pentru aia de pe vremea lui Ceausescu. Aici totul depinde de personalitatea fiecaruia. Gandeste-te la baietii timizi care asteapta macar un semn ca sa prinda incredere.

| ahaaaaaaa a răspuns:

Eu zic ca da, e bine, de ce sa tot asteptam ca ei sa faca primul pas, trebuie luati prin surprindere, eu zic ca e ok! Bafta!

| al3cse a răspuns:

Depinde cum face primul pas... daca e prea directa e naspa... mie nu imi plac fetele moarte dupa mine. Cel mai bine stai prin preajma lui, vb cu el cat mai des, il atingi fara sa vrei si astepti.

| caramel_4836 a răspuns:

Buna.Nu e scris in stele ca baiatul ar trebui sa faca primul pas. Tine de caracter. Exista fete orgolioase, care asteapta primul pas din partea baiatului, insa uneori nu se aleg exact cu ceea ce isi doresc. Exista si baieti timizi, caz in care ar trebui ca fata sa preia initiativa.Cand iubesti pe cineva, nu conteaza ca esti fata sau baiat, faci ceea ce timti.Bye.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si el si ea trebuie sa faca cate un pas, altfel nu iese nimic, de regula daca imi placea de cineva, ma ", nu se putea sa nu zambeasca sau sa nu-mi raspunda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy

In principiu baietii trebuie sa faca primul pas. Dar de obicei cine e mai interesat de cealalt il face.In ziua de azi nu ma conteaza cine face primul pas tongue.Conteaza doar relatia ce va urma...primul as e doar primul flutaras pe care il simti in stmac happy
Numai conteaza daca e fata sau baiat in ziua de azi este o egaitate de nedescris intre sexe, mai ales la tineret big grin.
Din vaga mea experienta, de obicei baietii fac primul pas dar interesele lor pot fi multe happy. Prmul pas inseamna un numar de telefon un id de messenger si nu neaparat "vrei sa fi cu mine".
Cam asa sta treaba, dar cum am mai spus primul pas e cel mai usor, ultimul e mult mai greuhee hee

mult ucces big grinkisskisskiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hohooo! As vrea eu sa se intample foarte des asa ceva. Mai m-as odihni si eu putin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibila ca fata sa faca primul pas, insa mai intii fata trebu sa aiba niste un motiv de ce sa lupte... insa daca sincer baietii practic toti se gindesc la atceva decit la o relatie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da dar ce pot sa fac eu cid iubitul meu nu ma ia in seama dati-mi raspuns la nr 534966

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca da, deoarece unii baiati sunt rusinosi de aceia nu prea cred ca va face primul pas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt baiat si eu am facut primul pas am intrebat-o daca vrea sa fie iubita mea iar ea m-a intrebat niste chestii despre mine. Dupa ce s-a terminat mi-a zis ca sunt perfect pentru ea-