| CiocolataAlbaAerata a întrebat:

Ce e de facut atunci cand iubitul nu te mai asculta,tinand cont ca e o relatie destul de serioasa? vorbesc foarte serios, fara glume proaste!

18 răspunsuri:
| Deedeek a răspuns:

Ce, nu mai raspunde la "sezi"?

| RAY a răspuns:

Da foarte serioasa la ani vostri voi stiti cei aia seriozitate imi imaginez in fine numai fa sex cu el sa vezi ca va asculta, o relatie serioasa = familie ce aveti voi e un fel de prietenie

| CiocolataAlbaAerata explică (pentru RAY):

Daca taceai, filozof ramaneai! happy

| RAY a răspuns (pentru CiocolataAlbaAerata):

Facem pariu ca daca faci asta va asculta? pe ce vrei sa facem pariu?

| CiocolataAlbaAerata explică (pentru RAY):

Nu am nevoie sa fac pariu cu unul ca tine care nu prea a dat pe la scoala si nu stie sa scrie corect! degeaba ai blog daca nu stii sa scrii. scuza-ma, poate stii mai multe decat mine despre viata, dar nu merci, nu am nevoie de sfaturile unui baiat.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Draga mea, daca nu te mai asculta inseamna ca are o probleme in familie sau la locul de munca sau nu stiu.
trebuie sa ii fi alaturi la bine si la greu si sa il faci sa iti spuna motivul supararii sale.

| CiocolataAlbaAerata explică (pentru SergiuBoss11):

Multumesc de raspuns!

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru CiocolataAlbaAerata):

Crezi ca te insala? Prin asta te referi cand zici:"e ceva la mijloc"?

| CiocolataAlbaAerata explică (pentru SergiuBoss11):

Nu cred ca ma insala. ma iubeste, stiu asta. am argumente sa sustin asta dar ceva tot l-a schimbat. ma gandesc ca din cauza alor lui si din cauza prietenilor sad

| Petrica44 a răspuns:

Incerci sa discuti cu el si daca nu ajungeti la un consens,"dragoste cu de-a sila nu se poate"! P.s. Intelegi ce vreau sa-ti spun.

| Ahead a răspuns:

Probabil pentru ca nu il mai interesezi asa tare ca la inceptu...asta find motivul
Cat despre ce e de facut : http://despreseductie.ro/ citeste, testeaza, experiementaeza...

Bafta!

| onlyagirl a răspuns:

Discuti cu el, si vedeti care e problema, iar daca nu vrea, sa fie sanatos.Nu e corect si nici normal ca intr-o relatie sa fie o singura persoana, ci doua, ca altfel nu se mai numeste relatie.Sau,mai e o varianta:poate are probleme care il preocupa, intreaba-l, vorbeste cu elwinkingsucces:*

| CiocolataAlbaAerata explică (pentru onlyagirl):

Multumesc de raspuns si de timpul acordat! happy

| onlyagirl a răspuns (pentru CiocolataAlbaAerata):

Cu placere:*

| feelb a răspuns:

Buna,in primul rand ce reprezinta pentru tine o relatie serioasa?! el ce varsta are? de cat timp sunteti impreuna? Sunt intrebari esentiale pentru un raspuns concret.
Voi incerca sa te ajut, vorbind la modul general.Indiferent de problema sau de gravitatea ei vorbeste deschis cu el, despre faptul ca ai observat ca nu te mai "asculta".Eu cred ca de fapt s-a distantat de tine, iar factorii numai el ii cunoaste.
Incearca sa afli de ce are acesta atitudine, dar respecta-te si nu te umilii niciodata.

| CiocolataAlbaAerata explică (pentru feelb):

Vorbesc destul de deschis cu el, ceea ce el nu prea face. clar e ceva la mijloc daca el nu comunica cu mine si nu ne mai intelegem. multumesc de raspuns!