| anonim_4396 a întrebat:

Ce e mai usor sa accepti ca esti urat sau sa afrmi ca cica fetele sunt inebunite dupa badboys sau curve?

de ce inventeaza atat de multe motive baieti urati ba ca sunt materialiste, ba ca vor badboys cand de fapt e vorba de fizicul lor

https://www.tpu.ro/......upa-raman/

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Man, omul inainte de neolitic avea succes daca avea tupeu, incalca regulile de convietuire, ii intimida pe ceilalti, intr-un cuvand, bad boy. Zece mii de ani sunt prea putin ca sa se schimbe structura genetica, asa ca fetele prefera in continuare barbatii care aveau succes atunci. Am citit asta in materialele date de tine, dar nu asta conteaza. Conteaza ca e adevarat.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Asa e man, daca ai citit nu fa din asta o credinta cauta mereu adevarul, mai am cartii citeste mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aspectul se poate imbunatati, toti avem anumite imperfectiuni, mai mult sau mai putin vizibile, dar se pot retusa.
De ce sa afirmi ca esti urat? Mi se pare o prostie
Ma gandeam la o chestie: Daca eu iubesc anumiti oameni, in ciuda defectelor lor, inseamna ca si eu sunt iubita, in ciuda defectelor mele. E adevarat?
Depinde de ce tip de fete esti atras... asta spune mult si despre tine, despre personalitatea si preferintele tale.
Baietii de care spui ca inventeaza anumite motive despre fetele cu care au fost in relatie( sau despre fete in general) fac acest lucru, deoarece nu au avut parte de ce si-au dorit, nealegand persoana potrivita. Daca fata respectiva a acceptat sa fie intr-o relatie cu baiatul respectiv, baiatul isi poate da seama daca fata e intr-adevar atrasa de el sau o face pentru un anumit motiv. Dar si atunci cand isi da seama ca fata nu il place, el tot continua, se amageste, cand de fapt e si vina lui ca nu a luat atitudine. Suntem responsabili pentru alegerile noastre. Da nici baietii nu prea sunt serioasi, in general se uita numai dupa fete "bune" cu care stiu ca nu vor avea o relatie serioasa, dar se avanta de dragul distractiei, uneori chiar sa profite. Nu e numai vina fetelor.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta spun si eu