| Alexutza1312 a întrebat:

Ce este aia"pastila de a doua zi"?

Răspuns Câştigător
| mariass a răspuns:

Daca faci sex neprotejat/ s-a rupt prezervativul si baiatul si'a dat drumul in fata, pastila de'a doua zi trebuie luata in maxim 24 de ore pentru a evita sarcina. Funda? happy

| unknownn a răspuns (pentru mariass):

In maxim 72 de ore :|
Tu esti fata si chiar nu stii? :|
http://www.topfeminin.ro/sanatate/contraceptie/pilula+de+a+doua+zi

| Keith a răspuns (pentru unknownn):

Ai dreptate, dar e bine sa o ia cat mai repede ca sa nu isi piarda eficienta, chiar scrie acolo, eficienta este usor crescuta daca pilula se ia in primele 24 de ore, si intr-adevar exista o pastila care se ia in 72 de ore si costa in jur de 70-80 de lei dar nu stiu cum se numeste.

| unknownn a răspuns (pentru Keith):

Escapelle si Postinor

| Alexutza1312 explică (pentru unknownn):

Nu! Daca as fi stiut nu mai puneam intrebarea asta. tongue

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o pastilă hormonală care împiedică instalarea unei sarcini.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poftim:http://www.flu.ro/......re_ea.html
Ai toate informatiile despre ea!
Te pup!

| SerafimHD a răspuns:

Daca faci neprotejat trebuie sa iei o pastila care este numita pastila de a doua zi dar e un fel de anticonceptional!

| Keith a răspuns:

Pastila de a doua zi este pastila care se aia dupa actul sexual, se ia in maxim 24 de ore nu mai tarziu pentru ca risti sa isi piarda eficacitatea.Bafta!

| lolylolypops a răspuns:

Te ajuta sa eviti sarcina daca o faci neprotejat!

| Necrophilia a răspuns:

Aia pe care o iei dupa ce te f*uti ca nehalita

| Andraa20 a răspuns:

Este o pastila care se ia la 24 de ore, dar exista si de a-3a sau a4-a si mi se pare ca mai sunt si altele laughing. Ideea e ca are efecte secundare destul de urate si trebuie luata de maxim 2 ori pe an.

| xLemon a răspuns:

Pei....In primul rand esti o proasta de maxim 14 ani care cine stie ce carmatz a facut cu vreau stilou si asa ceva si ai auzit de la mata ca are nevoie de o "pastila de a doua zi" si te-ai trezit ca proasta sa ne intrebi pe noi.

| Alexutza1312 explică (pentru xLemon):

Si nu am pretentia sa-mi spui tu, ca pana la urma poti intreba orice.Prost e cine zice! Si mai intai invata sa scrii si sa aiba inteles fraza ta, mai! Nu stii nici macar sa scrii si incepi sa jignesti. Nu stiu macar de ce mai dai raspuns, daca nu este folositor. x-(