| popraul62 a întrebat:

Ce este ejacularea precoce? si dîn ce cauza apare?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ejacularea precoce inseamna imposibilitatea barbatului de a-si controla voluntar ejacularea pe durata unui act sexual normal si satisfacator (media este de 20 de minute), imposibilitate care se manifesta la mai mult de o treime dintre actele sexuale. De cele mai multe ori este produsa de abuzul de masturbare sau de folosirea prosteasca a pornografiei de catre minori.

| Raptorz a răspuns:

Din cauza ca te exciti cand vezi o tipa bunatongue si ejaculezi fara voia ta adica fara sa dai la laba...cauta pe google

| RAY a răspuns:

Cand te masturbezi o dai cu viteza in timp vei ejacula tot mai repede si uite asa apare el poate fi prevenit tot cu o masturbare inainte de sex

| lizucalisuca a răspuns:

Ejacularea prematură este cea mai comună disfuncție sexuală a bărbaților, și se manifestă în principal la bărbați cu vârste sub 40 de ani. Majoritatea specialiștilor care tratează ejacularea prematură definesc această stare ca fiind producerea ejaculării mai devreme decât își doresc cei doi parteneri sexuali. Această definiție destul de generală, evită să specifice durata precisă a relației sexuală și ajungerea la orgasm, care este de fapt foarte variabilă și depinde de mulți factori specifici persoanelor care se angajează în relații intime. Producerea ocazională a ejaculării premature n-ar trebui să cauzeze îngrijorare, dar dacă problema apare la mai mult de 50% din relațiile sexuale inițiate, atunci de obicei există aceasta disfuncție, și trebuie aplicat tratamentul corespunzător.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Ejaculare_precoce

| AlisPretty a răspuns:

Este atunci cand baiatul isi da drumlu foarte repede