| ĄŇÐİ a întrebat:

Pentru voi ce inseamna iubirea adevarata?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

daca ai spune cuiva ``iubim diferit``e fals. iubirea e un sentiment unic,din care face parte senzatia de fluturasi in burtica,emotii,zambete,saruturi,tinut in brate, pentru ca e normal, dar nu e numai atat.pentru ca astea la un moment dat s-ar putea sa treaca si sa zici ``aa monotonie.m-am plictisit, schimb macazu``.
Iubesti pe cineva...adori totul la persoana aia,o adori asa cum e,adori vocea,te linisteste,te face sa te simti bine,te face sa razi,ii aodir defectele,nu te deranjeaza asa incat sa o schimbi, ai curaj sa spui ``orice ai face eu te iubesc, oricum ai fi te iubesc``.
uiti de tot.de orgoliu,de ranchiuna,nu-ti permiti sentimentele astea,ca nu mai au loc.
simti durerea ei/lui ca si cum ar fi a ta,nu suporti sa il/o vezi trist/a,si tot asa.
iubirea de fapt e sentiment, suflet, sinceritate.toti o facem la fel cand iubim, iar restul...nu e iubire.e pasiune,dorinta,placere, fericire, amestecatedar totul pentru tine de fapt.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ceva care nu este necesar, eu nu traiesc pentru a iubi ci traiesc pentru ca trebuie sa imi duc viata pana la capat.

NOname
| NOname a răspuns:

Iubirea nu se explica, ea se simte.

Răspuns utilizator avertizat
| Mocşiiiii a răspuns:

Iubirea e senzatia ca esti in al noua-lea cer, ai fluturi in stomac, te pierzi in ochii lui/ei, nu iti poti lua ochii de pe el/ea, ai o dorinta constatanta de a fii cu el/ea... intr-un cuvant nu iti poti lua gandul de la el/ea

| MBAAA a răspuns:

Respect, incredere intelegere... unde nu exista asa ceva nu prea se poate duce la bun sfarsit o relatie.happy

| Adinuzza1 a răspuns:

Sa ne acceptam asa cum suntem, si sa nu mai existe "eu" ci "noi", respectul, intelegere, iubire.

| crushedrose a răspuns:

Iubirea adevarata este cand partenerul este cel mai bun(a) prieten(a) a ta, va puteti impartasi secretele, problemele le rezolvati impreuna, va intelegeti, va respectati va ajutati, si simtiti ca nu ati fi un nimeni fara persoana respectiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sex in fiecare duminica

| Coco_2522 a răspuns:

Iubirea nu exista