| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna iubirea adevarata?

14 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Cand ti-ai da organele din tine in schimbul vietii ei.

| AnaBejenaru a răspuns:

Atunci cand gasesti o persoana care sa te completeze.Stii,sa fie ca, o ultima piesa dintr-un puzzel, piesa care incheie joculpuppy dog eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubire neconditionata.

| sensualus a răspuns:

Atunci cand nu se duce la alta

| chazz a răspuns:

Nu poti explica asta.
Just you feel it.
Numai bine!

| SSWK a răspuns:

Inseamna ca nu este o iubire falsa.

| Rooksee a răspuns:

Cel mai puternic sentiment, cel mai frumos lucru.

| mariumarius a răspuns:

Daca cineva a "descoperit"ce inseammna...nu ar raspunde aci pentru ca nu stie cum sa o descrie...

| CapitanulEvident a răspuns:

Anal

| Privacy a răspuns:

Sinceritate, incredere unul in celalalt, dorinta de a fii impreuna, intelegere.
Iubirea adevarata e sentimentul de atasament care nu percepe interese materiale, dragostea adevarata ee ..pfff, nu se poate explica in cuvinte. E cel mai frumos sentiment care ne poate stapani vreodata chiar daca intampina uneori anumite probleme. In putine cuvinte, e sentimentul care te umple de fericire si te face un om mai bun, un om mai atent, distruge egoismul din tine.

| steff2015 a răspuns:

Cand gasesti persoana ce te face fericita

| MakePeaceNotWar a răspuns:

Renuntare la sine pentru celalalt.

| mihailor a răspuns:

Un sfat prietenesc nu mai exista in ziua de azi iubire adevarata.tot ce este azi inseamna nu mai aventura

| xXAncaXx a răspuns:

Iubirea. Iubirea este cel mai frumos luru posibil..lucrul care te face sa infloresti, sa intelegi ce e aceea viata.te simti in sfarsitliber.