| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna iubirea adevarata? Cum se manifesta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O intrebare foarte buna dar un raspuns cam greu de gasit.Se spune ca iubirea adevarata o intalnesti doar o data in viata.La inceput simti ca inima iti bate mai tare ca de obicei si simti fluturi in stomac cand te saruta.Mai tarziu simti o dorinta nebuna de a fi mereu cu persoana respectiva, o ai in minte in fiecare secunda din existenta ta, iti imaginezi cum ar fi viitorul tau alaturi de ea si simti ca pe zi ce trece iti patrunde si mai adanc in suflet si chiar daca ai vrea s-o uiti nu mai reusesti. E de ajuns o secunda sa-ti placa de ea, un minut sa te indragostesti de ea si intreaga viata s-o uiti.Cam asa e iubirea adevarata, daca nu suferi inseamna ca nu iubestiwinkingMult succes in cautarea ei!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acum in zilele astea ce iubire adevarata sa mai gasesti. Putini mai cred in chestia asta stiu eu treaba lor.

| Crisu a răspuns:

Oh! Cum se manifesta? Pai atunci cand iubesti cu adevarat pe cineva simti ca nu poti sta o zi fara acea persoana, ca ai fluturasi in burta ori de cate ori o vezi, ca daca ai acea persoana in fata, nu-ti poti lua ochii de la ea, ca nu te intereseaza de defecte vezi doar calitatile, faci orice ca sa-i faci pe plac si sa fie fericita. Cam asa se manifesta dragostea adevarata.

| Sapphire a răspuns:

Simptome: dureri de cap si inima, lacrimi, fluturasi in stomac, stare continua de euforie cand il/o vezi, balbaiala, zambete, gesturi timide si ascunse, etc.
Cand iubesti pe cineva cu adevarat ii iubesti nu doar calitatile, ci si defectele, ii esti persoanei respective alaturi si la bine si la greu, la absolut tot. Cu greu o descoperi mai ales in ziua de azi. Cateodata senzatia e inselatoare si nu poate fi decat o atractie prea mare, nu iubire in adevaratul sens al cuvantului.

| Silvia78 a răspuns:

Iubirea adevarata e destul de greu sa o descoperi dar asa e mai incitant. In momentul cand te uiti in ochii lui/ei vei vedea dragoste atunci te vei indragostii. Pe zi ce trece vei vrea sa o/il vezi. Daca acesta/aceasta face o anumita "miscare" care are conteaza in relatia voastra atunci incepe sa te placa.Insa iti dau un sfat daca toate aceste lucruri se intampla nu te arunca foarte tare in aceasta relatie mai intai trebuie sa il/o ignori si daca acesta/aceasta va incerca sa remedieze asta atunci te place!

Succes in continuare sper ca te-am ajutat!

| legionarul a răspuns:

Iubire adevarata e atunci cand vezi persoana respectiva si iti accelereaza pulsul, o visezi mereu si te simti altfel in prezenta sa.

| pryntesa a răspuns:

Hmm iubire? Iubirea apare fix candnu te astepti iubirea este ceva divin cand iubesti pe cineva esti cel mai fericit om din lume parca ai avea toata lumea l apicioare dar pe langa toata aceasta bucurie ai si suferinta pentru detalii id vipera_2011