| mentholinks a întrebat:

Ce este, din punctul vostru de vedere, libertatea?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Intre anarhie si comunism, undeva la mijloc, nu e bine nici anarhia sa facem ce avem chef, nu bine nici sa fim urmariti pas cu pas, din pacate e prea multa anarhie sau inca prea mult comunism

| DePeTarnave a răspuns (pentru RAY):

Adica tu sau eu sa putem face ce vrem. iar restul sa nu faca ce nu ne place mie/tie!

| RAY a răspuns (pentru DePeTarnave):

Daca tu asta ai inteles ce sa spun

| Freya1 a răspuns:

Dreptul de exprimare, de a iesi, de ati împlini visele, de ati trai pasiunile, de a alege ceia ce vrei...

| Hammurabi a răspuns:

Păi eu cred că e atunci cănd te culci seara cu gândul că a doua zi poți face orice te taie capul, fără să ai nici un fel de jenă sau de apăsare, nici financiară, nici de alt gen.
E o libertate pe care nu poate nici să mi-o ofere, nici să mi-o ia "sistemul".

| Steregoi a răspuns:

Dependenta de Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S a poti sa faci/zici ce vrea p-l-a ta. Fara a Depinde de sistem.Deci nu existã.
Libertate de exprimare si democratia sunt niste mari rahaturi. S a cada bine, sa creada ca e liber.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva asemanator cu dragostea de care vorbește Plato. Ceva abstract.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand poti face o alegere si sa fie cum ai ales, nestricata de interventia contra.