| anonim_4396 a întrebat:

Ce fac daca relatia se duce de rapa? El si-a pierdut complet interesul fata de mine. E indiferent, dur si rece cu mine! Cauta vorba cu altelea, insa cu mine niciodata. Nu-mi acorda atentie, timp sau dragoste! Ma simt ranita si nepretuita, la cat il iubesc eu pe el. Am impresia ca ma va lasa pentru prima care-i va cade in cale.
E normal intr-o relatie(destul de lunga) asta, sau pur si simplu asta arata ca relatie nu mai poate avea un viitor?

12 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Asa-s eu cu nevasta-mea, si stiu care este deznodamantul...

| mona a răspuns:

Daca si-a pierdut interesul fata de tine chiar nu vad ce mai poti sa faci in afara sa te desparti de el

| RAY a răspuns:

A dat faliment contul nu-i nimic isi deschisi altul nou

| neutrino a răspuns:

Da, e normal, fluturii sunt liberi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La inceput am vrut sa-ti spun paraseste-l, am continuat cu cititul, si am ajuns la randurile la cat il iubesc eu pe el...

| AndyLavy a răspuns:

Iubirea cu forta nu se poate.
Nu te mai rani singura, si lasa-l sa plece, vezi-ti de viata ta in continuare si cauta pe altcineva.

| Hαppiηеss a răspuns:

Este si normal ca intr-o relatie de durata la un moment dat sa apara obisnuinta si rutina dar din moment ce exista sentimente lucrurile astea se pot remedia, dar daca tu spui ca el si-a pierdut interesul e indiferent si rece cu tine e clar ca nu mai simte nimic.
Stiu ca e dureros sa iubesti pe cineva si sa nu primesti nimic inapoi dar dragoste cu forta nu se poate!
Esti tanara ai o viata inainte de ce sa stai langa un om care nu iti ofera nimic cand poti gasi un om care iti poate oferii totul!
Gandeste-te.
Succes!

| BlueViP a răspuns:

Cel mai dureros e sa iubesti si sa nu fi iubit. O sa suferi mult dupa despartire dar e mai bine decat sa suferi langa el.

| Kirito21 a răspuns:

Eu am o relatie de mai bine de 7 ani si lucrurile merg mai mult decat bine intre noi incearca lucruri noi in relatie ca sa nu mai fie monotonie iar daca nici asta nu merge e mai bine sa tai raul de la radacina decat sa stai sa suferi in continuare. Ai incercat sa vorbesti cu el despre asta? Comunicarea este foarte importanta intr-o relatie.

| SeeDifference a răspuns:

Vrea ca tu sa-ti dai seama ca el nu mai simte nimic pentru tine.
Sau poate e doar o faza mai grea. Discuta cu el despre asta. Ce ganduri are? daca vrea sa continuati aceasta relatie sau sa-i puneti punct!

| BlackDice a răspuns:

Raspunsul il ai in intrebare! "si-a pierdut interesul!" rezultatul este despartirea!

| OanaMada a răspuns:

Uneori in relatiile lungi mai apare si monotonia, plictiseala... Sincer relatia ta arata ca o relatie vara viitor. Ar fii cazul sa faci ceva in privinta asta, mai bine acum decat mai tarziu.Desparte-te de el cat mai repede inainte sa o faca el pentru ca atunci vei suferii mai mult. Daca vezi ca relatia nu mai merge nu mai are rost sa tragi de ea. dragoste cu sila nu se poate. Si in plus e plina lumea d baieti, nu trebuie sa te rezumi la unul singur.