| NuConteazaCineSunt a întrebat:

Ce faceti cand sunteti tristi? Adica cand va ganditi la un baiat care stiti ca doar va simpatizeaza dupa cum se comporta si te suna de 10 ori intr-o zi, dar are prietena si il placeti cat de cat? Ce faceti daca sunteti in situatia asta?

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Acuma sincer ce-as mai putea sa fac?
las situatia asa si ma multumesc cu atat.cu riscul de a ajunge foarte topita dupa el, as vorbi cu el de alea 10 ori cand ar suna. da m-ar deranja faptul ca are prietena.si nu pentru mine, ci pentru ca ma pun in locul fetei...sa stie ca prietenul ei mai vorbeste cu o fata, si chiar ca prieteni doar, nu cred ca e ceva incantator.

| AliceHappyGirl a răspuns:

Nu ai precizat de cat timp este el cu prietena lui. Oricat de mult te-ar simpatiza cineva nu te suna de 10 ori pe zi. Este ceva mai mult decat o simpatizare. Daca este de un timp mai indelungat cu prietena lui este posibil ca relatia lor sa fi devenit monotona sau el sa se fi plictisit de ea sau pur si simplu sa nu o mai iubeasca din diverse motive. Cred ca te place mai mult decat ca pe o prietena, dar ii este teama sa renunte la prietena lui, ii este teama de un nou inceput. Fi atenta la detaliiwinking Orice gest il poate trada si astfel iti vei da seama de multe lucruriwinking Bafta!

| NuConteazaCineSunt explică:

Deap...baiatu asta s-a dovedit a fi un fraier

| Gabi_6377 a răspuns:

Depinde de varsta baiatului asta.Automat ca nu stie ce vrea. Daca are prietena, si pe tine te suna de 10 ori pe zi, ceva nu e un regula.Ar trebui sa ii spui ca in felul asta te face sa suferi, fiindca, vorbind asa, te atasezi de el, dar nu poti fi cu el, fiindca are pe altcineva.Si prietena lui nu cred ca stie ca el te suna asa des, deci poate daca afla, o sa iasa urat, si cel mai mul o sa suferi tu. Fa ce crezi ca e mai bine pentru tine, dar eu zic sa discuti cu el despre faptul ca nu e normal sa te sune asa insistent daca are prietena.

| georgesur a răspuns:

Deh, un baiat poate gindi altfel decit o fata..., dar sa intru in pielea ta!
Daca te gindesti la un anumit baiat cind esti melancolica inseamna ca iti place, daca si el "te suna de 10 ori intr-o zi"inseamna ca si el te place (sau macar e atras de tine). Asa ca nu mai ramine decit sa dai semnalul de dorinta/disponibilitate.

| MollyAikka a răspuns:

Ascult melodii triste, romantice...(nu manele) ma gandesc cum ar fi sa fiu cu el... crede-ma ca stiu sentimentul

| babyanca a răspuns:

Eu cand sunt trist incerc sa-mi ocup timpul cu diverse lucruri sa nu ma gandesc, daca baiatul te place inseamna ca relatia lui nu e in regula si cauta ceva, daca il placi incearca sa discuti cu el...