| anonim_4396 a întrebat:

voi ce faceti cand sunteti tristi?sad

12 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Oooo buna big grin, sfatul meu, merge 100% love struck :dai drumul la maxim la boxe si bagi o melodie ce-ti creste adrenalina, si te apuca cheful de cantat si de dansat, cel putin asa e la mine...si nu te ingrijora cu vecinii, la mine inca nu a venit nimeni, cel putin, eu n-am auzit nimic laughing. bafta :*:*

| Oxanna a răspuns:

Plang pe melodia asta: http://www.youtube.com/watch?v=CBkRBb1GEvY :((:((:( asta fac mai tot timpul... ultimele saptamani au fost criminale:((

| Andruza a răspuns:

Ascult o muzica bunaa si imediat imi revinblushing

| SăcsyLlamă a răspuns:

Dau drumu` la boxe si bag Nimeni Altu`.

| saymoon a răspuns:

Plang sa ma descarc, ascult musica trista si dupa ce ma " racoresc" de dat apa la soareci, imi revin si reiau viata.
Asta fac atunci cand sunt trista, si chiar daca esti baiat, poti sa plangi. Te ajuta sa te descarci, sa nu izbesti si sa strici tot ce i in jurul tau.
Craciun Fericit, se mai intampla sa fim si tristi, asta e viata. O sa ti treaca.

| Razvan1807138078340 a răspuns:

Eu respir

| mysterious a răspuns:

Ascult muzica si desenez.

| UniCool a răspuns:

Cand sunt trist cer sfaturi de la prieteni si familie.ascult parerile lor si aleg ce e mai bun pentru mine

capu' sus razvy, uni

| verypanda a răspuns:

Fac ceva ce imi place si ma inveseleste.

| Monique1 a răspuns:

Ascult muzica, care sa ma "motiveze"...[Spike, de exemplu. nu stiu de ce, da' Spike ma motiveaza]
Incerc sa-mi ocup timpul cat pot, ca sa evit sa ma gandesc la motivul pentru care-s trista.
Daca nu merge nici muzica si nici...busy-time-ul...plang pana ma calmez, si pe urma revin la normal.

bafta!:*

| davidutzu12 a răspuns:

Nu aborda ca solutie permanenta singuratatea, este bine sa fi si singur ca sa le gandesti tu cum trebuie, ascultand o muzica care iti place, stand pe o banca in parc, ducandu-te intr-un loc unde ai avut amintiri placute scopul fiind sa iti reincarci bateriile. Ai prieteni, lasa mandria la o parte si apeleaza la ei, ca si tu probabil la randul tau i-ai ajutat, de unde vine morala ca sa primesti trebuie sa si oferi, stai in preajma copiilor care inspira numai veselie, pofta de viata, daca iti permiti fa spontan o calatorie saptamanal la munte sau unde iti place tie, chiar daca esti trist ajuta si tu pe altii care sunt mai tristi ca tine, iti da o tenta de putere, de siguranta si niciodata nu dispera, nu te resemna, nu te autocomplace cum esti, fi optimist, doreste-ti binele tau ca restul va veni fara sa iti dai seama, vizioaneaza filme de comedie, camera ascunsa, intodeauna sa privesti partea plina a paharului, mereu ai ceva in plus care este de bine de care nu iti dai seama.

| iuliana1221 a răspuns:

Ascult multa muzica...