| memekiki a întrebat:

Ce faci cand afli ca cel mai bun prieten al tau te place si vrea sa fie impreuna cu tine straight face?

Răspuns Câştigător
| alylove15 a răspuns:

Sunt doua variante:
1. daca ai si u sentimente pentru el spune-i ce simti si combinati-va si totul va fi fft frumos intre voi
2. daca nu ai sentimente ii poti spune ca ti foarte mult la el, dar ca la un frate si nimic mai mult...si ca nu vrei sa strici prietenia si ca nu te vei schimba chiar daca el are anumite sentimente.
Eu asa as proceda.

6 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

E foarte simplu daca il placi te bucuri daca nu il placi ca barbat doar ca prieten ii zici verde in fata.Bineinteles cu tact dar nu se poate ocols subiectul, trebuie clarificat.

| TeIubesccc a răspuns:

Te spanzuri blushing

| Mikaela a răspuns:

Sall! Iti consulti inima, vezi daca vrea sa fie cu el si apoi stii ce ai de facut. Daca nu il placi, cel mai bine e sa ii dai de inteles ca nu il placi si ca vrei sa ramana doar prietenul tau cel mai bun.
Good luck!happy

| Ichigoemi a răspuns:

Daca as tine si eu la fel as iesi cu el dar daca nu...as incerca sa ii gasesc pe cineva mai frumoasa ca mine ca sa nu ii ranesc sentimentele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti pui ordine in minte si te gandesti bine daca sentimentele sunt reciproc sau daca ti'ai dori si tu.

| Andreea_2359 a răspuns:

Daca il placi poate ca ar exista shanse intre voi...dar daca dupa aceea o sa va despartiti sa nu speri sa mai fiti vrodata prieteni.cel putin nu la fel de buni cum sunteti acumhappy am o prietena care e in aceeashi situatie ca si tine.si ea il place pe baiat dar la refuzat big grin i-a zis ca nu vrea sa piarda prietenia dintre ei.