| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna,, a te masturba,,?

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu ma obosesc, si nici nu ma consum pentru cel/cea, sau cei care mi-au dat stupid - nu e decat o dovada indubitabila in plus!, ca mai exista inca multe persoane pe site, si pe lume, pline de stupizenie, pline de ignoranta, sau orbiti/te de indoctrinare-orbire/refractar religioasa!
Extrem de trist, si de adevarat! Datorita unora ca ei, exista atata suferinta in cuplu, in loc sa aiba mintile si sufletele deschise catre cunoastere si bucurie constructiva si edificatoare, a la long!, in cuplu! Cuplurile normale o fac si reciproc, stiti bine! Daca nu stiti, puneti mana si cititi! Sunt zeci de carti disponibile, site-uri, cabinete si terapeuti!
Atitudinea asta aminteste de Inchizitia care ardea pe rug oameni si animale nevinovate, pentru cea mai mica suspiciune de a nu fi "ca ei" - si fara dovezi! - tortionarii si criminalii "detinatori" ai dreptatii.
Murind, marele Johann Wolfgang Goethe spunea, cu ultima suflare: " Lumina! cat mai multa lumina! Intunericul (nestiintei) este de nesuportat!".
Va mai amintiti de vechii calugari si "pedagogi", care spuneau ca mastrubarea duce la nebunie, si chiar la orbire?! Ei bine, nimeni nu a patit vreodata asa ceva, DOAR de la masturbare! Ci numai de la alte afectiuni patologice!
Studiati, cautati si va luminati! Nu va lasati prostiti de unii limitati si speriati de realitati care le depaseste puterea de intelegere, pentru ca au fost crescuti/te intr-un animit tip de intuneric si refuz fata de realitatile stiintifice, cercetate si dovedite!
Vae victis!
FIAT LUX!

25 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Confirm si recomand calduros linkul dat de colega mea ZazuTot Ea! Este foarte corect si util ce scrie acolo!
Multumesc!, Zazu!

| CevaNormal a răspuns:

Stii ca ai avut dreptate ca te informezi, sa inteleg ca iti poate folosi pe viitorul apropiat, dar sa stii ca trebui s-o faci in conditii igienicewinking, si masturbarea este un fel de autosatisfactie sexuala, cam asa ceva

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Lasa-ti may fata in pace happy
A intrebat si ea ca orice omwinking
Cred ca Denisuca ti-a explicat asa cum trebuiewinking Insa, daca nu ai inteles poti cauta informatii pe googlewinking

| Luori a răspuns:

rolling eyes

sa te "satisfaci" singura...

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Pai, daca nu stiai ce inseamna de ce nu ai cautat in dictionar, adica toata lumea stie ce inseamna a te masturba, adica sa te satisfaci singura. Poti intelgge?

| cretzufinish a răspuns:

"Lucru manual" laughing

| Seline a răspuns:

A te satisface singur/a.

| udarb a răspuns:

Pai... domnu Google are sute de mii de informatii cu privire la acesta...(cati ani ai?)

| Denisse_8813 a răspuns:

Nimeni nu s-a nascut invatat...Cum sa iti spun eu... Dar un contact sexual stii ce este? Daca stii ce este contactul sexual e mai usor. In principiu este acelasi lucru doar ca-l faci de una singura/singur. Ca fata iti oferi placere singura alegandu-ti diferite obiecte care ar putea semana cu un penis(sau chiar un degetel, 2) cu care sa te satisfaci, iar baietii de obicei folosesc mana pentru asta.Nu stiu cat de mult te-am ajutat! big grin

| Denisse_8813 a răspuns:

Asta e... avand in vedere varsta ei nu mi s-a parut o intrebare deplasata. Cunosc o fata care in clasa a9a credea ca a face sex oral inseamna sa porti un dialog pe teme sexuale... big grin Oricum, sper ca acum te-ai lamurit despre ce este vorba! happy

| cristibossu27 a răspuns:

Inca nu sti? inseamna ca esti prea mica. dar ati raspund. e placere manuala.

| DeeAnna. a răspuns:

Deacord cu alllinna.
Dar, Cati ani ai? De curiozitate.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu ce crezi? sunt o gramada de informati pe net, intrebarea este penibila.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inseamna ca esti onanist/a. Ce inseamna "onanist/a"? Poti afla pe dex-online. Parintii tai ce pazesc, de nu pot sa te educe din punct de vedere sexual?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A stimula organele genitale pentru a ajunge la placerea maxima numita orgasm, nu totdeauna se ajunge la orgasm si asta datorita starii psihice pe care o are cel care o practica sau a partenerului practicant.Ai sa observi, chiar ieri cineva spunea ca se masturba de la 12 ani, ca este o practica comuna si sanatoasa atata timp cat se face pentru a simti placerea si nu pentru a scapa de frustrari.
http://www.romedic.ro/masturbarea-la-femei-0P388

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@mumoasa, i-ai luat apararea si ai luat si tu 2 stupid in freza ceea ce arata ca intrebarea este pusa la mistoul vechi de cartier nu de alta dar fata asta a m-a pus intrebari prin care si-a batut joc de no, in avatar are un mare penis, tot inainte draga mea pana intri in el cu totul, ce sa te mai masturbez, pe cand "doresc sa mi-o introduc si nu stiu cum "?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@alllinna tu de cine vorbesti acolo? unde vezi tu penis? am vazut multe intrebari pe TPU cu acest cuvant si am vrut sa vad ce inseamna...si apropo am 14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da pot si am cautat in DEX si nu am gasit.multumiti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mers denisuca

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Psiho, este dureros dar uneori chiar nu merita sa bagi in seama asemenea specimene, sa speram ca stupidele alea nu sunt Vox Populi, cu toate ca ma indoiesc. Este greu sa lupti cu o mentalitate bolnava de o afectiune cronica, si anume: ignoranta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are 14 o mai spus odata rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I do!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti se rupe ata cad te mastrubezi?

| alexmaster3023 a răspuns:

Deci,a te masturba inseamna cand un baiat isi freaca scula.