| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna asta?

Atunci cand eram intr-o relatie cu o fata, o prietena de-a ei imi dadea semne ca era interesata de mine.Mesaje,intreba prietenii mei de mine, tralala se lasa cu feeling din partea ei.Cel putin asa parea.
Cum m-am despartit de prietena mea brusc ea nu a mai fost interesata de mine.
Ba chiar "fugea" de mine.

wtf e asta?

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Este vorba de transfer de afectiune.
Fata isi iubea prietena si nu avea viata ei proprie, asa ca se indragostea de cine se indragostea prietena ei.
Nu m-ar mira, daca azi fosta ta ar fi cu altcineva si prietena ei ar avea aceleasi atentii si cu acel personaj.
Uneori oamenii sunt incapabili sa-si traisca propria viata si ca sa nu stea pe margine si sa se uite la vietile celorlalti, au senzatia ca fac si ei ceva, surogand iubirea...

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru greece12):

E posibil.Am observat de multe ori treaba asta in multe cazuri.Initial credeam de gelozie sau vreun test, de fapt problema e cu mult mai profunda.Am mai observat ca prietena fostei avea ceva probleme.Gen nu prea stia nici ea ce e cu ea.Parca era tot timpul intr-o alergatura.De fapt ea fugea dupa afectiune.Ciudata chestie.

| greece12 a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Da,nevoia de afectiune din noi, ne face sa ne comportam care mai de care mai ciudat, unii chiar prea ciudat si complet inexplicabil.

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru greece12):

Na,ce sa faci.Asta e.

| mgtow a răspuns:

Vroia sa te desparti de prietena ta sa ramai singur, avea ciuda ca o duceai bine in relatie si pana la urma tu ai pierdut, ea acum rade de tine (nu trebuia sa te separi de gagica ta).

| SorinTudor a răspuns (pentru mgtow):

Sau a fost pusa de prietena lui sa se dea la el sa vada daca-i accepta avansurile laughing

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru SorinTudor):

M-am gandit si eu la asta laughing

| SorinTudor a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Daca aveai o relatie stabila cu ea nu trebuia sa o bagi pe vagaboanda aia in seama laughing

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru SorinTudor):

Pai ce puteam sa fac si eu big grin
Oricum nu am inselat-o si din astea.Nu sunt genul.Doar i-am acordat importanta.

| SorinTudor a răspuns (pentru MandrilaVasileRadu):

Putei s-o respingi politicos laughing "scuza-ma dar am o prietena si tin la ea"...(chiar daca practic nu era asa) laughing

| MandrilaVasileRadu a răspuns (pentru SorinTudor):

M-ai prins laughing