| cristinica_6784 a întrebat:

Ce inseamna daca am o secretie asa galbuie un pic rosiatica urat mirositoare si mentionez ca nu mi-a venit ciclul de 2 luni? ce se intampla

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala destul de grava care iti afecteaza si menstruatiile. Trebuie sa te duci la ginecolog cat mai repede. Fiecare zi e importanta.

| TąNyą a răspuns:

Ai o infecţie. Du-te la ginecolog, vorbeşte cu mama ta să mergi se poate agrava şi... nu e bine

FantaSZy.

| lavynika a răspuns:

Cred ca este vorba de o infectie.Ar trebui sa te duci la ginecolog.

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Pai se poate sa-ti vina, sau se poate sa ai o infectie...mai asteapta sa vezi daca iti vine menstruatia daca nu du'te la ginecologhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e cazul sa te sperii.Deobicei secretia asta alb-galbuie vine cand ai infectie urinara.Am avut si eu.Trebuie sa te duci la medic si iti va da ceva rosu care sa pui in apa si sa te speli.Iti va trece.

| madutzii a răspuns:

Nu te speria, le poti trata cu ceai de urzica alba, baut cate o inghititura din ora in ora in timpul zilei, pe o perioada de cel putin o saptamana. Ceaiul se prepara in felul urmator: ia cu doua degete o priza mica de urzica alba si opareste-o cu o cana de apa in clocot si apoi o lasi sa infuzeze timp de 10 minute.

O reteta eficienta pentru candidoza este urmatoarea: faci zilnic spalaturi vaginale cu un litru de apa fiarta si racita (sa fie calduta cand faci spalaturile), in care pui, alternativ, o zi o lingurita de bicarbonat de sodiu, in alta zi o lingurita de suc de lamaie.