| Ea12345 a întrebat:

V-ati insela partenerul/partenera? Credeti ca veti fi iertati?

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Pai atata timp cat am o relatie cu cineva, de ce l-as insela? daca nu se ridica la asteptarile mele, m-as despartii de el, daca as vrea sa am pe altcineva. nu e corect nici fata de mine sa il insel, nici fata de el.
si daca sunt cu cineva, inseamna ca il iubesc, nu stau cu el doar pentru a-mi umple timpul, de plictiseala.
in concluzie, nu mi-as insela partenerul.

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu.Intr-o relatie sunt fidela si nu imi place sa ma joc cu sentimentele cuivawinking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Nu intra in caracteristicile unei relatii bazate pe dragoste si incredere. De ce sa faci asta? De iertat nu stiu, insa cred ca o relatie asa cum o vad eu este incheiata cand unul din cei doi isi cauta alt partener. Cand eram mic am facut asta insa nu consideram ca sunt intr-o relatie, ceea ce e suficient ca sa nu fiu. De ce ai distruge un lucru bun?

| catthshshshs a răspuns:

Atata timp cat il iubesc, nu vad de ce l-as insela... Mi-a zis o data ca singurul lucru peste care nu ar putea trece usor este faptul daca l-as insela.Atunci el s-ar simti tradat si va crede ca nu il iubesc de fapt.Si chiar daca mi-ar spune ca m-ar ierta, eu tot nu l-as inselawinking

| madalicious a răspuns:

Depinde. Daca nu sunt prea atrasa de o persoana cu care sunt si as fi atrasa de o alta persoana de care sunt foarte atrasa, cred ca as insela persoana care nu o prea plac. Si stiu ca nu m-ar ierta niciodata niciun partener.Pentru ca nici eu nu as face-o.

| VodkaCoca a răspuns:

Atata timp cat ma simt ok langa partenerul meu nu vad dc ar trebui sa'l insel, si chiar daca nu mash simti bine as prefera sa'i zic ca mi-am gasit pe altu si nah decat sa afle el, eu i'am zis ca daca il prind ca ma inseala iash taia jukaria laughing (eu sunt cu gandul ca ce e al meu e doar al meu)laughingsi el a zis ca daca ma prinde cu altu ma distruge totallaughing

| Anileda a răspuns:

Da normal

| Paris a răspuns:

Nu as face acest lucru niciodata, mi s-ar parea o lipsa de caracter, in momentul in care iti doresti sa inseli, sunt 2 variante: ori nu mai ai ce cauta in relatia actuala, ori esti c***a. De ce sa inseli cand poti foarte bine sa intrerupi relatia si sa faci ce iti place? Adulterul este un mare pacat, cu toate ca se refera la relatiile dintre oamenii casatoriti, poate fi privit si dintr-o relatie serioasa intre oameni care nu sunt legati nici cu acte nici religios. Nu mi-as inselaiubitul niciodata, iar referitor la intrebarea a doua, nu, nu m-ar ierta, doar nu e prost laughing

| Deea a răspuns:

Odata ce sunt impreuna cu un baiat nu l`as insela pentru ca nu m`as baga cu el daca nu as tine cat de cat la el. Daca simt nevoia sa umblu cu alt baiat ii zic pur si simplu partenerului mei ca nu mai sunt atrasa de el. Crede`ma ca mai bine accept sa ii spui in fata decat sa te vada cu altul.

| demon a răspuns:

Nu si nici nu cred ca as putea sa fiu iertat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur, sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuuuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul unei relatii stabile in niciun caz! intotdeauna cand am avut o relatie stabila nu m-am intins mai mult decat mi-e patura. Sunt de parere ca un om care isi inseala partenerul(a) nu are o relatie fericita sau nu e pregatit de o relatie sau. cum se intampla cel mai des... isi bate joc pur si simplu fara sa se gandeasca ce simte partenerul(a), nu sunt intr-o rel. dar asa ceva nu e de iertat

| supersexy a răspuns:

Buna,,, nu nu mi/as insela partenerul niciodata

...si cred ca nu mi/ar ierta/o niciodata.

| luckyme a răspuns:

Daca tu esti in starea asta parerea mea este: de exemplu daca esti la un party fara prietenul tau, si este o muzica foarte romantica si ex-ul tau sau in tip cool te ia la dans evident ca nu-l refuzi. Atuncea in mod romantic, relaxant te saruta sau il saruti, nu afce greseala asta sa nu ii zici prietenului. Mai bine ii spui ce s-a intamplat si daca te iarta ii nororcul tau. Eu ma refer la acest tip de inselari. Dar la celelalte tipuri nu sunt de acord. E o tampenie