| OanaSimpluu a întrebat:

Ce inseamna pentru voi cuvantul "iubire"?

Răspuns Câştigător
| ღClauuღ a răspuns:

Pentru mine iubirea inseamna cel mai frumos lucru care i se poate intampla cuiva.Cand iubesti pe cineva simti ca acea persoana chiar merita si chiar este speciala. Dupa mine iubirea inseamna viata.Iar daca si acea persoana pe care o iubesti te iubeste atunci radiezi intr`adevar de iubire. Iubirea e un lucru foarte special care trebuie
sa il pretuiesti la momentul respectiv caci dupa ce o pierzi vei regreta ca nu ai facut`o.Pa pa :*

10 răspunsuri:
| LaLaLea a răspuns:

Buna:*.Pentru mine cuvantul "iubire"este important cand il scriu, il citesc sau cand il rostesc, deoarece sentimentul iubirii este ceva important in viata, unii oameni spun ca nu poti iubii de doua ori si ca dragostea vine o data in viata, si nu este adevarat.Trecem prin multe etape ale vietii si mereu avem lucruri noi de invatat, ca sa iubesti trebuie sa ai o anumita experienta si sa pti deosebii sentimentele.Eu pana acum am iubit un singur baiat. Exista mai multe tipuri de iubiri(pe plan amoros), adica, o iubire din adolescenta pe care nu o putem uita si ne aducem aminte de ea cu placere si iubirea care dureaza toata viata, atunci cand te casatoresti.Cand iubesti cu adevarat nu vrei sa faci nimic altceva decat sa stai cu persoana iubita si sa o iei in brate, chiar daca nu vorbiti si nu va sarutati, doar sa o ai langa tine.Eu simt asa ceva pentru un baiat si el cred ca la fel pentru mine. Sper ca ti'am fost de ajutor. Funnda?batting eyelashes

| AmelyRain a răspuns:

Instinctul reproduceri pentru a perpetua specia

| AndreIT97 a răspuns:

E sentimentul impartasit de 2 persoane. Si ai o senzatie de fericire infinita!

| UnleashedPsycho a răspuns:

Nimic.
Sayonara!

| bd3x73r a răspuns:

IUBÍRE, iubiri, s. f. Faptul de a (se) iubi; sentiment de dragoste pentru o persoană de sex opus; relații de dragoste; amor, iubit1. ♦ Sentiment de afecțiune (și admirație) pentru cineva sau ceva. – V. iubi. (Asa scrie in DEX!)

| MariusDeejay a răspuns:

Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unui om in viata sa iubesca si sa fie iubit:X

| Batik a răspuns:

Pt mine inseamna un cuvant aparte de altele pe care trebuie sal intelegi foarte bine tongue :_?

| Lithium a răspuns:

Singurul lucru pe care il au toti oamenii in comun.Ma indoiesc ca a existat cineva vreodata care sa fi trecut prin intreaga viata fara sa iubeasca odata.

| Lauraaxx a răspuns:

Cel mai frumos sentiment! :X

| I0aanaa a răspuns:

Cel mai important lucru in viata day dreaming...