| pysyk17rasfatat a întrebat:

Ce inseamna pentru voi cuvantul iubire?happyhappy

Răspuns Câştigător
| jane_5414 a răspuns:

Pentru mine iubirea inseamna sa ma daruiesc si sa ma implic in totalitate, cred ca iubirea este cel mai frumos sentiment, chiar daca este, in acelasi timp, foarte dureroasa, dar eu tot cred ca trebuie s-o traim dn plin si sa ne bucuram atunci cand iubim si mai ales sa pretuim persoanele care ne iubesc pe noi.

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Pt mine a iubi inseamna a-i da sufletul si intreaga ta fiinta celui iubit si iubirea este cel mai frumos sentiment al omenirii, fara iubire nu se poate trai, asa ca iubeste, iarta, iubeste neconditionat si din tot sufletul...

| Paula a răspuns:

Egoism, dorinta, rasfat, incapatanare, gelozie, tupeu, cearta, dor, impacare, sarutari, sex, copil, batranete, moarte.

| conflict a răspuns:

Depinde de partea iubita.
De exemplu:eu imi iubesc motanul, iubesc sa stau sa ma joc cu prietenii mei, iubesc sa stau sa beau o bere, iubesc sa-mi aprind o tigare dupa masa, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuvintul iubire nu inseamna decit un cuvint. Cea ce exprima el ar putea fi cu totul altceva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un cuvant pe cale de disparitie

| fdff a răspuns:

Simplu! Iubirea inseamna saruturi lungi.

| georgy_4632 a răspuns:

Cuvantul nu inseamna nimic, oricine poate sa il rosteasca, dar ceea ce daruiesti si in acelasi timp, primesti, inseamna foarte mult.