| ValentynaTynaAmy a întrebat:

Ce înseamnă cuvântul Iubire sau ce inseamna iubire?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

E prea obositor și complicat de explicat...Cea mai bună explicație ți-o oferă sentimentul în sine...

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista DEX.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, iubirea e cel mai puternic sentiment ce se produce intre 2 oameni. In opinia mea, o iubire pura poate atinge nirvana.

| Voidwithin a răspuns:

Iubirea este un sentiment care iti da o stare buna si sta langa optimism si fericire.

Dex:
IUBÍRE, iubiri, s. f. Faptul de a (se) iubi; sentiment de dragoste față de o persoană; relație de dragoste; amor, iubit1. ♦ Sentiment de afecțiune (și admirație) pentru cineva sau ceva.

| Northern a răspuns:

Sentimentul ala care te face sa treci peste toate defectele unei persoane.

| Resurrection a răspuns:

Iubirea inseamna totul si fara ea totul ar fi sec.

| Taduic a răspuns:

Iubire este cand ai nevoie de acel ceva ca sa traiesti si nu la modul depresiv, cand nu poti continua viata fara acel ceva. Fac referire ca te duci la modul complet.

| ciribist a răspuns:

Iubirea e un sentiment unic, cand iubesti pe cineva inseamna ca ai face ore pentru el, sa iubesti pe cineva e super dar sa fii iubit e genial! Iubirea-esenta vietii.

| EdyakaSmoke a răspuns:

"Iubirea nu e târg: te iubesc pentru că mă iubești. Iubirea este o certitudine: te iubesc pentru că te iubesc!" De la prietenul me Liviu Rebreanu

| ValentynaTynaAmy explică (pentru EdyakaSmoke):

Când iubești pe cineva si muri pentru el sau ea sau ai face tot pentru el

Dar vreau părere de a voastră daca poti sa iubesti de la o distanta mare cum ar fi din Romania pana in Australia si l-ai vede doar in poze
Cum ți se pare

| Annaa05 a răspuns:

Iubirea este cel mai frumos si placut sentiment.E atunci cand ai fluturasi in stomac, cand esti pe alta planeta si gandul tau e doar la o anumita persoana.