| AnonimA a întrebat:

Ce inseamna pentru voi iubirea?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ceva care nu mai are rost in viata, e un pretext pentru a cadea in plasa si apoi dupa ce ramai fara bani esti aruncat ca o carpa la marginea drumului.

| IloveME a răspuns:

60% din tot c are nevoie omul in viata! asta pentru ca nu ai specificat c fel d iubire, toata-i importanta, dar nu toata-i la fel!

| Honeybunny a răspuns:

Asta inseamna iubirea: http://www.youtube.com/watch?v=WIlkX87FolQ :X:X

| Johnny_3797 a răspuns:

Iubirea insemna atunci cind tii foarte mult la o persoana si esti gata sa faci orice numai ca ea sau el sa fie fericita sau fericit happy

| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca ti spun Dar am impresia ca esti extrem de Romantica daca tu mai crezi in asa ceva in secolul in care traim in acest secol al vitezei si al Egoismului eu cred ca in ziua de azi asa ceva nu mai exista fiecare dupa interesul propriul si Dumnezeu cu mila daca tu mai crezi in asa ceva Nu am decit sa ti urez o Viata Frumoasa in continuare si sper sa ai de suferit cit mai putin dar nu prea cred.Astfel de persoane care mai cred in iubire in ziua de azi au numai de suferit si ii vezi pe la tv ca s au sinucis s au sunt pe patul de spital intr o stare deloc buna.Probabil vei spune ca nu sunt sanatatos la cap si ca gindesc extrem de negativ asta i problema mea si pe tine cum ti am mai spus nu am decit sa te felicit si iti urez sa ai o viata cit mai frumoasa si fara suferinte sentimentalehappySincer cit ai Suferit pina acum? Probabil vei spune ca nu ai avut noroc in Dragoste si cu asta basta.E te asir eu ca nici nu vei avea.laughingoricum eu nu ti doresc asta asa ca mult noroc in dragoste.laughing

| Eileithy a răspuns:

Un soi de sclavie consimţită.

| oanazuzi a răspuns:

Nu stiu inca dar cu siguranta iubirea poate avea urmari groasnice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm…prea complexa pentru a fi definita. Prea gingasa pentru a nu fi simtita. Mult prea fragila pentru a fi incredintata oricui. Si prea magica pentru a tine o vesnicie!

Totul e magie… iar visul e un drog, speranta e un vis, iluzia o speranta, fericirea o iluzie, cuvintele fericire, iubirea un cuvant si dependenta e iubire.

Observi?
Fundita?happy

| anutza_4550 a răspuns:

Hmm...iubirea nu prea poate fi definita in cuv.dar atunci cand inbesti faci orice pentru fiinta iubita