| anonim_4396 a întrebat:

Pentru voi ce inseamna iubirea?

3 răspunsuri:
| FlyingSoul a răspuns:

Pentru mine iubirea e un mister inca. E sentimentul reciproc de dragoste dintre 2 persoane. Dragostea e cel mai frumos si cel mai urat sentimet totodata. Cand m-am indragostit ma simteam liber, increzator, optimist. iti da o senzatie unica, pe care nu ti-o poate oferi nimic altceva, decat iubirea. Tot atunci, cand credeam ca totul e posibil, mi-am marturisit sentimentele fata de fata pe care o iubeam, dar ea a pleca razand. atunci totul s-a naruit. Nu puteam manca, bea, nici sa rezolv exercitii simple la mate sau sa fac orice deductie logica. Eram o cochilie goala care nici dupa 3 ani nu si-a revenit. Vai de ce; l ce iubeste prima oara si de prima oara e respins.

| xALeXdXx a răspuns:

Aceasta intrebare am pus-o si eu, dar am primit diferite raspunsuri, acum o sa iti spun ce inseamna iubirea pentru mine
Este un sentiment care iti provoaca dependenta de afectiune si dragoste dar dupa cum bine sti iubire incepe cu un sarut si se termina cu o lacrima din pacate sad

| Denysa2012 a răspuns:

Pentru mine iubire inseamna cel mai urat sentiment si totoadta cel mai frumos.adica urat ca uneori parca iti vine sa-ti iei si viata pentru a nu mai suferi si frumos cand esti intr-o reelatie desi dragostea e oaraba