| mentholinks a întrebat:

Ce inseamna sa fii desfranat, desfranata din punct de vedere sexual? Este ceva rau sau bine?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Este pacat de autocontrolul tau care numai exista

| mentholinks explică (pentru RAY):

Dar tu nu erai ala care sustinea ca omul este o fiinta poligama? Asta inseamna sa faci cat mai mult sex cu cine vrei. Autocontrolul intra in ecuatie cand iti impui sa nu iti satisfaci dorintele din anumite motive.

| RAY a răspuns (pentru mentholinks):

Poligamia nu înseamna lipsa autocontrolului

| corbulalbrosu a răspuns:

A fi desfranat/desfranata NU poate fi apreciat nici ca este BINE sau ca ar fi ceva RAU. Comportamentul respectiv reprezinta o fapta sau stare IMORALA sau care contravine eticii general acceptate. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Este cev rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti impui limite morale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine

| CorneliaMorar a răspuns:

Este de rau bineinteles! Inseamna cand nu ai frau la pornirile sexuale. Cand nu esti cumpatat, cand esti pervers...curvar, destrabalat etc.