| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sărutul pe sani, pe mâini și pe frunte?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Un fel de preludiu. Sau lipsa de incredere ca poti duce la final o partida de sex.

| RoCkKiD a răspuns:

Sarutul pe frunte e un sarut ca oricare altul, semnificatia e atribuita de cuplu pentru ca pentru unii e sarut de impacare, pentru altii are un sens copilaresc si asa mai departe.

Sarutul pe maini e istoric vorbind unul de respect si subordonare, dovada respectului se aplica in cazul femeilor iar partea cu subordonarea si respectul se vede in cazul irearhilor inalti ai bisericilor crestine.

Cat despre sarutul sanilor ala e sigurul care are un substrat biologic si un rol. In momentul in care interactionezi cu sanii unei femei, glanda ei hipofiza va elibera in sange un hormon numit in oxitocina care se mai secreta si in timpul hranirii sugarului care are rolul de a intari legatura dintre femie si fat. Practic sarutul, impratisarile si alte chestii care au treaba sanii femei au rolul de a interi relatia dintre parteneri.

| Sofer a răspuns:

Un sărut pe frunte este un sărut al sufletului!
Cand te saruta pe sanii inseamna ca ii plac sanii tai si pe maini ca ai niste maini frumoase.

| alina2k18 a răspuns:

laughing Jesus Christ ce intrebari laughing