| Hela a întrebat:

Buna! Sarutul pe frunte dat de un baiat catre o fata poate sa nu insemne nimic? Si daca inseamna, ce anume?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna "prietenie" si atat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da.
2. Că e cazul să o sărute și pe gură.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Abia au disparut intrebarile despre semnificatia viselor, acum cautam semnificatia saruturilor.
Doar tu stii ce a fost acolo, si cine e baiatul ala. Daca i-ai dat un cap in gura, nu e sarut, si nu inseamna ca te place.
Daca a fost o provocare, si a ales el sa te pupe pe frunte, clar nu te place.
Lista poate continua.

| Werrich a răspuns:

Sărutul pe frunte are spirit patern.

| Green66 a răspuns:

Înseamnă că el e înalt și ea e scundă, ii e greu să se aplece mai mult așa că preferă fruntea straight face

| Saiko10 a răspuns:

Niciodata nu poti fi sigur 100% ca te place din chestii de genul, cel mai bine sa discutati si sa vedeti.

| Anonimu7041 a răspuns:

Nu te lua după nimeni.
Eu pe iubita mea o sărut des le frunte și nu înseamnă decât faptul ca sunt alături de ea, ca o iubesc și o protejez.
Fiecare are propriile percepții.

| PaulCos a răspuns:

Poate ai afisat mai mult copilul din tine decat femeia ce ar trebui sa fii. Se mai intampla! Trebuie insa sa reflectezi la asta si sa schimbi ceva, daca chiar te-a pus pe ganduri gestul lui. Daca nu...e bine si asa decat deloc s-ar putea spune.

| TudorDD a răspuns:

Mi se pare drăguț. Am 19 ani, dacă o sărut pe frunte înseamnă că-mi e dragă. Deci e de bine clar. Ba chiar aș putea spune că dacă aș ține prea mult la ea, aș săruta-o prima dată doar pe frunte, din respect și apreciere. Depinde și de fata, desigur. Asta se aplică la o fată foarte cuminte. Dacă o văd tupeista, pot s-o iubesc din tot sufletul, oricum tot la 6 lângă 9 m-aș gândi.

| DoarCineva7689 a răspuns:

Da-te la el si daca te intreaba de ce il placi ii zici ca te-a facut sa-l placi