| sanea123456789101112 a întrebat:

BUna! Puteti sa-mi recomandati ceva exercitii pentru maini si pentru sani?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce vrei sa le faci la sani?

| sanea123456789101112 explică (pentru darrio2007):

Stiu ca sant exercitii speciale pentru muschii pectorali

| vocea a răspuns:

In primul rand as dori sa lamurim cam ce inseamna sa ai o pereche de sani frumosi si atragatori. Problema in zilele noastre este aceea ca revistele cu tenta sexuala si chiar si cele glossy sau de frumusete promoveaza o idee gresita si necorelata cu realitatea "din teren", ca sa zic asa.

Fiziologia si anatomia femeilor reale sunt altele.

Medicina promoveaza proportiile adecvate, armonia corpului, in niciun caz nu mizeaza pe excesele de niciun gen. Prin urmare, o femeie slabuta i-ar sta mai bine cu niste sani de marime medie, iar unei femei micute, cu o constitutie migniona, desigur ca ii vor veni mai bine niste sani mai mici. Urmand aceeasi gandire, unei femei cu forme mai rubensiene ii sunt potriviti sanii mai mari.
Muschii pectorali sunt situati simetric fata de stern in partea anterioara a cutiei toracice, chiar in spatele sanilor. Pectoralul este alcatuit din doi muschi: pectoralul mare si pectoralul mic.

Atunci cand femeia dezvolta acesti muschi prin exercitii pentru marirea sanilor, ei creeaza o impresie frumoasa de voluptate lateral de stern si impinge inainte glanda mamara, marind circumferinta bustului.

Astfel iluzia creata este ca sanii pornesc mai de sus, pieptul nu mai este osos, iar sanii sunt mai mari si mai ridicati, fiindca pectoralii imping in sus glanda mamara si ii intaresc sustinerea fata de forta gravitatiei.Prin urmare, exercitiile pentru marirea sanilor chiar functioneaza in mod real!
Te asezi cu picioarele departate si genunchii usor flexati. Pui mainile in solduri, umerii ii vei tine pe loc si vei impinge in fata doar bustul, ca si cum ai vrea sa impingi in fata si sa ridicai apoi capatul inferior al sternului. Practic coloana se arcuieste maximal si astfel iti vei recapata mobilitatea coloanei, iti vei intari muschii spatelui si vei reusi, in timp, sa stai dreapa. Trage de umeri in jos pe parcursul exercitiului.
Din nou cu ganterele. Ia greutatile in ambele maini, apoi arcuieste trunchiul mentinand privirea inainte, astfel incat sa mentii mijlocul arcuit. Picioarele sunt departate. Apoi ridica spre spate bratele cu ganterele ca si cum ai fi un fluture care incearca sa isi ia zborul, doar ca miscarile "aripilor" sunt lente, nu te grabi cand executi acest exercitiu. Este un exercitiu indicat pentru sanatatea coloanei, postura acestuia fiind deosebit de importanta pentru un look sexy atat al pieptului, cat si al taliei, intrucat te va educa sa nu iti mai tii bazinul in fata, fiind lucrati muschii spate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit ca daca iti masezi sanii zilnic, ii face sa creasca si eviti cancer de sani sau ceva de genul.

| DovleacTurbat a răspuns:

Brate: Biceps (flexii cu gantera din picioare, flexii hammer, flexii concentrate). Triceps (flotari la paralele, flotari diamant, flexii cu ganteta deasupra capului, flotari intre banci). Antebrat (poti folosi un "colacel" un cauciuc special pe care il strangi in palma (flexor palmal), extensii cu gantera pe genunchi) Poti cauta pe net fiecare exercitiu sa-i vezi executia corecta. Daca prin sani te referi la piept ( flotari, flotari cu mainile departate, flotari la paralele, flotari cu picioarele ridicate (pe un scaun sau chiar marginea patului) daca ai gantere poti face si fluturari cu gantere, impins din culcat cu gantere). Dar umerii, trapezul, spatele, picioarele, abdomenul? Nu le lucrezi, vrei sa devii asimetrica?

| NoFeelings a răspuns:

Găsești pe Pinterest