| kanima17 a întrebat:

CE înseamnă un orgasm si cum o pot face pe prietena mea sa aiba unul? De cate ori poate sa aiba orgasm intr-o partida?
Răspunsul cel mai detaliat primește funda

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Punctul culminant al placerii sexuale. Poate fi cu ejaculare, de obicei, dar si fara. La ambele sexe. Pe langa ce ti-a raspuns deja Brigaela, eu iti mai adaug: orgasmul NU este obligatoriu, ci este o posibilitate / un privilegiu, pentru ca depinde de foarte multi factori!

Tu citeste cat de mult, instruieste-te corespunzator, invata cum trebuie sa te porti cu ea, sa o atingi, saruti, mangai, etc, si asa ai sa-ti sporesti sansele sa o aduci la orgasm, altfel.

Depinde si de cata experienta are ea, de cat de apropiati sunteti, cata incredere are in tine, cat de relaxata stii sa o faci a fie, cat de mult vrea si ea sexul, etc.

Mare atentie la igiena manuala - unghiile taiate scurt, si bine pilite, impecabil, la cea de jos si a gurii, ca daca nu esti fresh, ii tai tot cheful! Locul sa fie curat si sigur, poate si o lumanare parfumata, ii faci putin masaj la ceafa, spate si picioare, o intrebi ce si cum ii place si, poate reusesti. Mai poate ajuta mult si un pahar de vin rosu sau sampanie, pentru relaxare si dezinhibare, antistress, baut cam cu 20 de minute inainte, adica cam cat timp are nevoie de preludiu - daca nu te inivita ea inainte, inauntru! Success!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Orgasmul este o descarcare extrem de placuta a senzatiilor acumulate pe parcursul unui act sexual bun. Daca ai grija sa va cunoasteti foarte foarte bine cand ajungeti in pat, sa fie momentul potrivit, locul potrivit, sa fiti amandoi complet relaxati si fara nici o grija, daca in timp ce faceti dragoste te gandesti numai la placerea ei si nu si la a ta, daca o asculti si ii indeplinesti nevoile, o vei aduce la orgasm pe partenera ta. Numarul de orgasme depinde de femeie si de actul sexual. Sunt femei care ajung la orgasm mai greu si care au un singur orgasm in timpul actului sexual si femei multiorgasmice care pot avea multe orgasme in acelasi timp. Mai depinde si de moment si de tehnica barbatului. Uneori o femeie ajungela orgasm in 3 minute, alteori in doua ore

| Emilian65 a răspuns:

Orgasmul la femeie, este momentul in care ajunge la satisfactie maxima in timpul actului sexual.Acesta poate fi unic sau multiplu.

| NoName0x0 a răspuns:

Incepi sa mi se pari cam Troll dupa ce intrebari pui. Daca vrei un raspuns la o astfel de intrebare, de ce mai de mult ai vrut sa inveti cum se face Twerk.ul care e ceva pentru fete? Raspunde tu la intrebarea asta si apoi vei primi raspunsul la a ta! :* (Daca demonstrezi ca nu esti un troll)