| Mitroi_Alexandru_1999 a întrebat:

Ce însemna când o colega ma face fitos? E atrasa de mine sau sa stau liniștit la mine în bancă? Mie îmi cam place de ea, dar nu am întrebat-o dacă are sau nu prieten.

Răspuns Câştigător
| Ela05 a răspuns:

Poate îi place de tine sau poate nu te suportă. Ambele pot fi posibile, eu aș zice să încerci să vorbești cu ea între 4 ochi când ai posibilitatea. Și pur și simplu să o întrebi de ce face asta. Dacă îi place de tine poate nu îți va spune din prima, dar încearcă să te împrietenești cu ea poate cu timpul va căpăta încrederea suficientă să îți spună. Sau eventual poți face tu primul pas... Încercarea moarte nu are, nu ai nimic de pierdut deja un "nu" îl ai asigurat (deoarece nu ești cu ea)
, deci poate ai o șansă la un da, cine știe.

| Mitroi_Alexandru_1999 explică (pentru Ela05):

Pai și ce sa fac, sa o scot la o pizza, la un suc ceva? Sa o întreb dacă e libera și dacă vrea sa ieșim la un suc?

| Ela05 a răspuns (pentru Mitroi_Alexandru_1999):

Dacă îți acceptă invitați la un suc, deja înseamnă ceva... Nu ar accepta invitația unui tip ce nu suportă. Nu crezi? Deci asta îți va spune multe. Ai putea să încerci, totuși încearcă să o faci oarecum sub formă de glumă când sunteți singuri, astfel dacă nu acceptă să poți spune că a fost o simplă glumă, dacă acceptă să poți spune că a fost serios. Deci nu i-o spune cu gura până la urechi dar nici într-unoment serios... Ceva intermediu înțelegi?

| Mitroi_Alexandru_1999 explică (pentru Ela05):

Cred ca ea știe? E cam nasol sa fi la vorbele unei fete...

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inseamna ca respectiva colega NU are o parere tocmai buna in privinta ta. Un cazul tau, conform parerii ei, sunt valabile DOAR primele 3 definitii existente in dictionarul explicativ al limbii Romane. (DEX)
fițos, -oasă, fițoși, -oase adj. 1. mofturos, capricios. 2. încrezut; prețios. 3. (fig.) căutat, studiat. 4. (d. lucruri) prețios, scump, costisitor.
sursa: Argou (2007) adăugată de blaurb.
S-ar putea sa fie intr-adevar nevoie/necesar sa muncesti la modificarea ''imaginii'' tale intr-o oarecare masura. Succes!

| Mitroi_Alexandru_1999 explică (pentru corbulalbrosu):

Da, mersi, dacă as știi ca ar putea fi ceva între noi am munci puțin la imagine, dacă nu aș lasă-o balta...

| Hellboy96 a răspuns:

Discuta cu ea si intreab-o de ce face ceea ce face...
Ar fi mai ok s-o intrebi pe o retea de socializare!

| Mitroi_Alexandru_1999 explică (pentru Hellboy96):

De ce pe o rețea de socializare?

| Hellboy96 a răspuns (pentru Mitroi_Alexandru_1999):

Pentru ca pe o retea de socializare o sa poti sa vorbesti mai deschis, fata in fata te poti emotiona sau rusina...

| TsunadeSama a răspuns:

Stai linistit!