| aDEeLAa a întrebat:

Ce intelegeti printr-o facultate buna?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O facultate este buna, cand o faci din placere si iti ofera o perspectiva de viitor

| neutrino a răspuns:

O facultate este buna atunci cand ai ce face cu ea.

| andrei1237 a răspuns:

O facultate care te poate ajuta mai tarziu.

| Peaches a răspuns:

Profesori foarte buni; la terminarea facultatii esti foarte bine pregatit pentru a sustine un concurs pentru angajare si a-l castiga

| MitroAlex94 a răspuns:

O facultate buna inseamna perspective de viitor bune care sa ti se si potriveasca tipului tau de viata, ce doresti sa faci in viata, ce te pasioneaza.O problema majora este modul in care o sa iti petreci timpul la munca si cum este impartit si daca ti-ar place.Asta e din perspectiva ta ca individ vizat direct.Pe de alta parte trebuie sa te uiti si la partea financiara reflectata de raportul munca/bani.Nu poti sa muncesti toata ziua pe 3 lei.