| Ángel_8890 a întrebat:

Ce le place baietilor, deoarece eu cred ca fiecare baiat este diferit si are pareri diferite dar oricum multi au aceeasi opinie lu alti le place fizicu la fata dar alti cum gindeste.As vrea niste pareri, deoarece imi place de un baiat si nu stiu ce sa fac, el stie ca mie imi place de el, dar nu mai vorbim de o saptamana el nu mi-a scris dar nici eu la fel. Dar imi place de el enorm eu cred ca am facut bine ca de acum o saptamana nu i-am scris deloc deoarece el dupa ce a aflat ca mie imi place de el crede ca eu ii voi scrie dar cit de greu imi este dar oricum voi fi indiiferenta.Eu singura i-am spus ca cit de tare mi-ar placea un biat eu niciodata nu ma voi injosi in fata lui. Voi ce credeti am facut corect ajutati-ma va rog am nevoie de sfaturi ca sunt disperata!?

Răspuns Câştigător
| psiko a răspuns:

Pei daca iti place de el si, poate, te place la randul lui nu inseamna ca te injosesti spunandu-i ce simti. Anyway, baiatul trebuie sa invite fata la un suc, nu invers ca nu este etic. Si totusi, trimitei un msg cu "ce mai faci? nu am mai vorbit de mult timp." si poate iti va raspunde ( si sunt sigur ca va face asta). vorbiti despre absolut orice la telefon, pe mess, afara sau unde vorbiti si intr-un sfarsit o sa te cheme la un suc sau undeva unde vin si amicii/amicele lui. Hope you do it right!

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"psiko" vorbeşte aiurea. "Băiatul trebuie să invite fata la un suc, nu invers că nu este etic". A vorbit nu pe gură ci pe partea opusă la faza asta.
Nu înseamnă nici pe departe că te înjoseşti dacă umbli puţin tu după el. Poate e mai timid!
Dacă îţi place de el, caută-l tu că doar nu-ţi cade mâna.

Off... ce ţi-e şi cu etica de carton a unora.

| gheorghita a răspuns:

E aici ai gresit si tu. Nu te injosesti in fata unui baiat daca ii spui ca tii la el sau daca ii spui ca vrei sa incepi o relatie cu el. Baietii mai intai se uita la fizic apoi la ce ai in cap. Le plac fetele cuminti. nu acelea care se lasa dupa a doua saptamana. pe alea le doresc doar in pat. dar pe cele cuminti le primesc in inima lor. Intra in vorba cu el si cu timpu vorbiti si despre ce simtiti unu pentru altu. Bafta!

| Adelinesmile a răspuns:

Mai cam lasat muta. Nu am inteles mare lucru din ce ai scris... ok iti place de el si totusi nu stiu ce i-ai zis, dar nu asta conteaza, ci cum esti. Baietilor nu le plac fitoasele! Fii naturala si vezi ca iti va fi bine. Si daca el nu te place, nu dispera! Mai sunt baieti frumosi in lumea asta.

| Mikee a răspuns:

Pai depinde...si fizul si creierul sunt importante

| mikey_1179 a răspuns:

Invital la un suc ceva intr/un loc ferit d elume si discutati.succes
!