| SeEcReTnAmE a întrebat:

Ce limita credeti ca exita in dragoste? peste ce considerati ca nu puteti trece si nu puteti ierta?

Răspuns Câştigător
| Neinteresantul a răspuns:

Pai ti-ai raspuns singura la intrebare happy.
Eu am iertat totul candva si am ajuns sa-mi dau seama ca am facut-o degeaba. Intr-o relatie trebuie sa existe afectiune, sinceritate, comunicare, loialitate, respect si incredere. Nimeni sau aproape nimeni nu poate trece peste tradare (decat daca exista vreun interes material sau daca nu exista sentimente).

Cele de mai sus sunt ingredientele unei relatii fericite. Cine inseala o data, o va face mereu. In cazul fetelor, violenta fizica si/sau verbala, abuzurile de orice fel, santajul emotional, tradarea si lipsa de respect din partea partenerului, ar trebui sa le puna pe gandit. Ori te desparti, ori taci si faci si te pregatesti pentru mai mult rau.

2 răspunsuri:
| angel09 a răspuns:

Eu nu pot trece peste inselat...sunt dispusa sa iert orice mai putin tradarea si de asemenea violenta domestica, nu m-as lasa niciodata lovita de un barbat oricat l-as iubi nu as putea ierta asta.tu ce limita ai in dragoste?:*

| SeEcReTnAmE explică (pentru angel09):

La fel ca si tine nu as putea trece peste violenta domestica, pentru mine este o fapta de neiertat si sunt de parere ca toate fetele ar trebui sa respecte pe ele insasi. un barbat care da intr.o fata nu are valoare. pe deasupra si tradarea este o fapta de neiertat pentru ca daca a facut-o odata o va face mereu.:*:*