Abh
| Abh a întrebat:

Ce pacate credeti ca nu se pot ierta?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Faptul ca toti sunt credinciosi nu releva credinta personala. Dumnezeu e mai presus de Biblie, de carti, de slujbe, de traditii, de obiceiuri, de dogme. Dumnezeu e mai presus de religii.Fiecare dintre noi ar trebuie sa il caute. Cel mai mare pacat mi se pare comoditatea de a accepta totul cum ti-e pus in fatano talking

11 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Minciuna! eu urasc minciuna, nu am suportant-o niciodata, nu stiu sa mint si nu as ierta niciodata o persoana care ma minte. daca ma minte acum cu un lucru marunt mai tarziu ma va minti cu un lucru important.asta e motivul pentru care eu nu iert minciuna

Răspuns utilizator avertizat
| Aiicha a răspuns:

Incestul, omorul, sinuciderea, violul.

| oanna_7222 a răspuns:

Sinuciderea thinking

| Daniel TM a răspuns:

Hula impotriva Duhului Sfant.

| Aicilef a răspuns:

Pacatul impotriva Duhului Sfant.sh cele nemarturisite lui Dumnezeu

| Byclick a răspuns:

Uciderea

| boyandme a răspuns:

Abh. Nu exista pacat care sa nu poata fi iertat. "Orice veti lega pe pamant va fi legat si in cer si orice veti dezlega pe pamant va fi dezlegat si in cer " si iarasi "Luati Duh Sfant si carora veti ierta pacatele iertate vor fi si cele ce le tineti tinute vor fi "

referitor la hula impotriva Duhului Sfant
"Orice pacat se va ierta voua, dar numai hula impotriva Duhului Sfant nu vi se va ierta"
Eu din putinele carti ce le-am citit, dar mai in special am observat in pateric, ca dupa multa pocainta si slujire a aproapelui impreuna cu faptele cele bune, se iarta si pacatul acesta. Repet cu multa, multa pocainta!
In legatura cu pacatul, orice pacat este mare. Cel mai bine este sa incercam sa ne ferim de orice fel de pacatwinking!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinuciderea Omorul cam atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinuciderea si apostazia(lepadarea de credinta crestin-ortodoxa)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo @danutzu ai dreptate, imi place cum gandesti, daca era intrebarea mea, tie iti dadeam fundita happy