| Pralină a întrebat:

Ce ma fac? Cea mai buna prietena a mea are un iubit, care ma place pe mine.Adevarul e ca amandurora ne placea de el si i-am zis sa aleaga pe una din noi(cel mai negandit gest)el nu s-a gandit si a zis ca azi o sa iasa cu mine si maine cu prietena mea.Asa a si fost alaltaieri a iesit cu mine si ieri cu ea.Deocamdata a zis ca ea e mai buna iar eu nnu m-am suparat m-am bucurat pentru ea.Azi mi-a zis ca nu ii place sa stea cu ea cai place mai mult de mine. I-am zis dar ea nu ma crede apoi ma crezut cand el i-a dat papucii pentru mine.Eu l-am refuzat si i-am zis ca a suparato pe cea mai buna prietena a mea si nu are sens sa o dezamagesc eu mai tare...AM FACUT BINE?

Răspuns Câştigător
| claudiu123 a răspuns:

ai facut bine la faza ca ai refuzat ai avut de facut o alegere intre prietena cea mai buna si iubitul si eu faceam la fel ai facut ff bine i'ai demonstrat prietenei tale ca tii la ea acum incearca sa te impaci cu ea si cu ala nu prea mai ai trebuie Bafta!winking

fundita pls puppy dog eyes star

13 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Toata viata am urat chestia asta cu doua prietene care plac acelasi baiat.
Respect pentru ceea ce ai facut, nu multe persoane ar fi procedat la fel si sper sa nu-ti schimbi mentalitatea.happySfatul meu pentru data viitoare cand se intampla ceva de genul e sa o lasati balta amandoua. Faceti o conventie, daca va place de acelasi baiat, nu va fi niciuna cu el.Nu are rost, pana la urma va veti certa pentru o relatie de cateva saptamani.
Aveti grija de voi.

| Dan a răspuns:

Draga, tu trebuie sa gasesti o modalitate de a fi bine pentru toti, tu decizi si sa ai noroc!

| Miha a răspuns:

Ai facut foarte binewinking Ai dat dovada de o prietena adevarata, in plus acel baiat nu era bun nici pentru tu nici pentru prietena ta, vroia doar putina distractie si doar atat.

| Alycaaaa a răspuns:

Da ai facut foarte bine deoarece baieti azi te plac maine nu mai te plac in schimb un prieten bun iti ramane alaturi mereuwinking

| sensesDelight a răspuns:

Ai făcut foarte bine! Nu e bine să accepți jocurile puștanilor de genul, care n-au ce face și ies cu 30 de fete atunci când li se oferă ocazia. Cel mai bine e să rămâi alături de prietena ta, sigur suferă în adâncul ei și să nu lăsați niciodată un băiat să vă despartă. :*

| 16.laura.16 a răspuns:

Ce are baiatul acela atat de special? E un zeu? Nu de alta dar daca e, ma inscriu si eu pe lista intalnirilor stimabilului. El se joaca cu voi, ii place la nebunie rolul de amorez, iar voi suferiti. Pentru cine? Pentru el? Cel mai bine este sa va vedeti amandoua de drum, cu alti baieti, si ma refer la baieti nu la copii imaturi care se joaca cu sentimenetele fetelor!

| ioana_5584 a răspuns:

Ai facut foarte bine dupa parerea mea.ai demonstrat ce fel de prietena esti si l-ai pus la punct pe baiathappy. bvbatting eyelashes

| CHINEZU097 a răspuns:

Va foloseste pe amandoua, va convinge so faceti cu el si dupa aia va lasa bu buza umflate si poate si cu un baby

la doua ca voi la fel le-am facut (mai putin chestia cu baby)

| alexa_4370 a răspuns:

Eu zic ca nu ai facut bine.
Daca iti v. a placeati reciproc dc nu l.ai acceptat? pentru ca prietena ta se v. a supara pe tine?
Hai fi serioasa. oh go on Nu mai exista prietenii in ziua de azi.
Sa stii ca partenerul tau, poate face cat toate prietenele tale la un loc oh go on.
Noroc! si nu mai fa asta doar ca sa se simta celalalt bine. pune. te pe tine pe primul loc, sa. ti fie tie bine. ca nu traiesti cu prietena ta.
Eu una suna a dracuulaughing si lupt pentru ceea ce. mi place!

| Laviniaa a răspuns:

Nu-l puteti lasa sa se joace asa. Prietenia voastra e mai importanta.Nu poti renunta la o prietenie pentru un baiat cu care nu sti daca vei avea ceva serios sau nu. Nu poti da 'porumbelul din mana pentru cioara de pe gard.'

| rex_2081 a răspuns:

Cu siguranta ca da.Asta-i prietenia adevarata.Si apoi cred ca individul s-a jucat cu amandoua.

| Anabeth a răspuns:

Da. Foarte bine...Bravo tie :X
Nu ai facut ca mine... sad
In fine, Felicitari pentru alegerea facuta. Mi se pare corecta

| tinutza_9280 a răspuns:

Cred ca baiatul e prostut, urasc acest gen de baieti carora le place sa se joace cu sentimentele cind a uneia cind a alteia...si voi sunteti naive ca l-ati acceptata.Desigur ca nici nu trebuie sa va uitati la el fiindca prieteneia dintre voi ar trebui sa fie mai importatnta decit o relatie cu un tip de acest gen...