| Vanessa2828 a întrebat:

Ce ma fac? Recent m-am despartit de fostul meu iubit, si cand eram cu el,. mam imprietenit cu un prieten de a lui, foarte ok baiatu, chiar aveam nevoie de cineva sa ma asculte, sa imi dea sfaturii chestii. El e plecat din tara, iar fostul meu iubit, locuim aproape! Dupa ce m-am despartit de fostul meu iubit, i-am povestit ce s-a inatmplat, si el la cateva zile. mi-a marturisit ca e indragostit de mine ..si dupa si-a cerut iertare ca a zis asta, iar eu m-am simtit prost si i-am zis nu e nicio problema. e ok, te inteleg, asta nu inseamna ca afecteaza cu ceva prietenia noastra. Apoi, tot si-a mai scapat el niste vorbe frumoase. glume. cica. are o vorba dulce... Acu vreo 2 zile. M-a sunat, a fost pentru prima data cand am purtat o conversatie. mai mult de buna fata in fata, mi s0a parut ok. si de atunci de cand am vb la telefon, ma gandesc la el. Asta a fost introducerea.
Cuprinsul: In seara asta, vorbeam cu fostul iubit, care a aceptat sa fim prieteni. Apoi ma suna prienul acela pe fix si ma tine de vorba vreo jumate de ora dupa suna si fostul prieten pe mobil si mi-a facut show ca sa stau sa vb cu ala la telefon.
Nu am inteles fratee, care e problema lui? Dupa care a scris pe facebook, ca vai ce prieten are, si nu stiu ce. Ca domne de ce vorbeste cu mine.
Nu inteleg fratee, e un nesimtit fiindca a vorbit foarte urat si baiatu ala chiar il respecta, respecta prietenia lor de cand erau mici... Eu acu sunt la mijloc, ma simt foarte prost, ce ar trbuii sa fac? Nu stiu cum sa ii multumesc pe amandoi, ce ma fac, sunt prinsa la mijloc, si nu vreau sa se certe din cauza mea, fiindca daca as vrea as fi chiar o carpa!
Multumesc!

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ultima expresie a ta arata adevarul.

| Vanessa2828 explică (pentru neutrino):

Pai nu vreau sa se certee, ce fac sa nu se certee!?

| mary4048 a răspuns:

Ori faci sex in 3 si-i multumesti pe amandoi.ori treci la urmatorullaughing)

| crazytalk a răspuns:

Daca vrei sa nu se certe nu mai vorbi cu niciunul. Daca intreaba vreunul explica-le situatia si poate le vine mintea la cap.

| Vanessa2828 explică (pentru crazytalk):

Nu pot sa nu mai vb cu niciunul, cel putin cu baiatu ala care imi e prieten, el mi-a fost aproape mereu! Nu pot sa ii fac asta!