| MaDeclarFan a întrebat:

Ce ma sfatuiti sa aleg intre fostul iubit pentru are cred ca inca mai simt ceva si actualul iubit cu care sunt de 2 ani? Fostul ma cauta acum, dar eu nu cred ca e serios si imi e frica sa il pierd pe actualul degeaba... Totusi am si o piatra pe inima ca nu am incercat tot ce se putea cu fostul ca sa ramanem impreuna...

Răspuns Câştigător
| 4343gddhkied a răspuns:

Ar fi bine sa ramai cu cel din prezent, nu are rost sa lasi 2 ani din viata ta pentru cineva care la randul sau a gresit. Gandeste-te bine inainte de a lua o decizie fiindca dupa ce il lasi pe actualul pentru fostul, cu acesta nu vei mai discuta omeneste. Lasa sentimentele pentru cel din trecut acolo unde le e locul, incearca sa dai uitari. Ce a fost in trecut sa ramana in trecut, nu are ce cauta in prezent! Iar tu stii! Asculta-ti inima e cel mai important lucru, dar gandeste cu capul!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ramai cu actualul, ala din trecut mai comite greseli si nu are rost sa-l ierti

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Eu te-as sfatui sa il cauti pe al treilea din pacate.

Daca cu actualul iti pui probleme din astea, ceva nu e in regula.

Daca inca te intereseaza cel trecut, iarasi nu e bine.

Cauta-l pe unul care sa ti-i scoata din minte pe amandoi.

| PeFuga a răspuns:

Ramai cu actualul sau cu niciunul daca lucrurile nu merg bine cu el! In niciun caz nu te impaca cu fosti... locul lor e in trecut, lasa-i acolo!

| sirD a răspuns:

Dar ce varste aveti?

| Elenaeli22 a răspuns:

Nu prea sunt eu in masura sa raspund la aceasta intrebare dar eu cred ca as alege pe cel actual

| JessieXD a răspuns:

Am fost si eu in aceeasi situatie ca si tine, fostul vs actualu. Ma cauta la greu fostul.
M-am despartit de actualu, si m-am reimpacat cu fostul.''Relatia'' a durat o luna, despartindu-se apoi de mine, facandu-ma de tot rahatu de fata cu toata scoala(ne-am injurat la greu) + m-a si lovit.
(Bine aici depinde si de varsta.)
Oricum eu am invatat pe pielea mea sa nu las actualu pentru un fost.

| sirD a răspuns (pentru JessieXD):

Adevarul e ca daca o data ai incercat schimbarea prietenilor si nu a mers bine, niciodata nu va merge

| ionica2011 a răspuns:

Sa nu faci greseala de a renunta la actualul fostul avum a realizat ce a pierdut si -a dat seama ca nu mai esti a lui. Trecutul e trecut ai grija de actualul si nu renunta la el 2 ani e o perioada destul de lunga :*

| Alexandraa1 a răspuns:

Parerea mea este sa nu alegi pe nimeni.Degeaba mai tii la fostul iubit daca iti este frica sa nu repete greselile din trecut.O relatie se bazeaza pe incredere.Ti-ai dori sa stai ca pe ace mereu fiindca nu stii daca te minte sau nu? Daca tu consideri ca nu e serios, nu are rost.Te-ai gandit ca stai cu actualul doar pentru a incerca sa-ti vindeci ranile din relatia anterioara si ca stai cu el doar pentru a-l uita pe fostul? Nu alerga dupa doi iepuri fiindca e posibil sa nu prinzi niciunul.Nu sta cu o persoana doar de dragul anilor petrecuti impreuna. Bafta :*