| thebothlungs a întrebat:

Ce părere aveți despre homosexualitatea feminină? Vi se pare justificabilă atracția sexuală dintre două femei? Ați simțit vreodată o oarecare atracție pentru o femeie? În general există o legătură strânsă între fete (prietene mai ales) fără să ducă (virgulă) cu gândul la o eventuală apropiere sexuală pe viitor. Știu însă că-n momentul în care aceasta intervine, se poate considera lesbianism.

Nu mă refer la copilele de 13-14 ani care se sărută pretextând tot felul de scuze cum că nu le atrag băieții și așa mai departe. Asta mi se pare cu totul o inepție și lipsă de control din partea părinților.

Ați fost vreodată implicate direct într-o astfel de situație? V-ați sărutat sau ați întreținut relații sexuale cu o femeie?

Întreb pentru că sunt abordată des de fete. Nu asta mă îngrijorează ci faptul că nu mă deranjează inițiativa lor. Asta îmi ridică semne de întrebare. Înclin să cred că aș putea fi bisexuală având în vedere că asta se întâmplă de câțiva ani și n-am refuzat nici săruturi.

21 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Interesant, avatarul tau afiseaza o femeie in tatele goale, dar tin minte ca adminii mi-au refuzat o poza cu Amy Winehouse in sutien...f u c k logic.
Alexandra TPU, s-au schimbat cumva regulile?

revenind... daca ajungi la relatii intime cu o femeie, si daca ti-a placut, si ai mai vrea, da, poti spune ca esti bisexuala, in schimb, saruturile constituie o joaca... orice fata sau femeie se gandeste cum ar fi sa sarute o tipa draguta, macar din curiozitate.

| thebothlungs explică (pentru CoquineNoire):

Da, eu veșnic, exemplul negativ.
I agree.

| CoquineNoire a răspuns:

Ok, sa zicem ca lesbienele sunt si un produs al mass-mediei, si ca se poarta sa te lingi cu alta, sa-ti postezi pe facebook sau pe alte retele ce faci cu partenera.
insa te-ai gandit ca mai sunt si cupluri de lesbiene care nu dau 2 bani pe ce se zice la TV, si ca, chiar exista atractie sexuala si fata de alta femeie, fara sa fii influentat de ce vezi la TV?
nu sunt nici labara/onanista si nici lesbiana (sa zicem inca), doar ca e bine sa privesti o treaba si din alte unghiuri, nu sa ai o fixatie cum ca au fost alea prostite sa se complaca in lesbianismul lor sau ca TV-ul promoveaza feminismul extremist.
e problema fiecaruia ce face in dormitor.
dar na, n-o sa se schimbe prea usor mentalitatea asta...

| Seby90 a răspuns:

Sunt lezbian, imi plac femeile.

| thebothlungs explică (pentru Seby90):

S*
Nu-mi dau seama dacă din nou este vorba de ironie cu gust, sau nu laughing

| Seby90 a răspuns (pentru thebothlungs):

Prefer sa fiu misterios

| thebothlungs explică (pentru Seby90):

Bună alegere.

| h3r a răspuns:

La TV lesbiene și în privat se ard ca mama focului.
Mamă ce mi-a plăcut răspunsul tău.

| Felys a răspuns:

Cand vad o femeie superba mai degraba sunt invidioasa decat atrasa in vreun fel de respectiva, nici nu se pune problema sa ma atraga in vreun fel intim, la mine nu intervine decat invidia, stiu ca e urat dar asta e sentimentul care il resimt

| thebothlungs explică (pentru Felys):

Într-adevăr, și invidia dintre femei este incomensurabilă...

| pietrean a răspuns:

Homosexualitatea,este problema fiecaruia! Nu judec pe nimeni, in legatura cu preferintele sexuale, dar nu sunt de acord cu exchibitionismul in public.Atata timp, cat fiecare isi vede de sexualitatea lui, nu ma deranjeaza.

| thebothlungs explică (pentru pietrean):

Nici eu nu agreez expunerea în public.

| grab a răspuns:

Da, se mai intampla sa vad si eu cupluri de fete lesbi. Nu ma deranjeaza deloc, le inteleg si le respect decizia. In schimb ma deranjeaza groaznic bulangii care se ling ostentativ in public, ii bat cap in cap cu fiecare ocazie fara regrete.

| thebothlungs explică (pentru grab):

Din nou, expunerea în public...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma, ma uit si ma holbez cat de frumoase pot fi unele, ma uit la sanii lor la corp, la cap. De ce? Pentru ca imi doresc si eu sa fiu ca ea sa am acel ceva poate si ea e invidioasa pe mine cu altceva talentul pe care il am, ochii, parul. Asa suntem noi fetele ne place fizicul, suntem mandre de noi, ne place sa ne pipaim si sa ne mandrim cu ce avem fiecare. Si suntem uneori foarte geloase si invidioase unele pe celelalte. Suntem altfel, fata de genul masculin care cauta gaurica unde sa si-o introduca.
Suna ciudat dar asta e adevarul. E greu de explicat. Pot exista rupturi fata de un barbat pe care l-ai iubit sa crezi ca nu mai are nici un efect si sa treci pe cealalta parte.
De ce sa nu incerci si cu o femeie bineinteles nu in public sa arati penibil, sa stiti doar voi doua si nimic mai mult vedeti cat poate sa tina. Sunt altfel, gandesc altfel. Totul este posibil cand te indragostesti ma refer la faptul de cine te indragostesti, sunt niste sentimente acolo daca este reciproc e chiar ok. Dar crede-ma nu exista o relatie mai normala si mai ok decat cea dintre o tipa si un tip. Ma refer atat la pat cat si in viata de zi cu zi.
*singurul lucru pe care nu il inteleg sunt oamenii sau in general anumite persoane, ei nu inteleg de ce e asa. Au impresia ca esti nebun si ca nu sti ce zici. Dar hey mi-e nu imi mai pasa ce cred alti. Eu sunt eu, am habar de ce fac, nu trebuie nimeni sa imi spuna cum stau lucrurile stiu sa gandesc pentru mine.

| thebothlungs explică (pentru anonim_4396):

Într-adevăr, fetele se admiră reciproc. Unele mai diplomat, altele în mod direct. Referitor la partea cu "îndrăgostitul", din punctul meu de vedere se complică total lucrurile pentru că sunt perfect conștientă de faptul că se poate ajunge inclusiv la sentimente de iubire pentru o altă tipă. Repet, expunerea în public mi se pare o imprudență sau o nevoie avidă de-a atrage atenția cu orice. Nici eu nu sunt contra vreunei orientări sexuale, sinceră să fiu happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru thebothlungs):

winking

| Alisse a răspuns:

Hmm..nu e nimic rau in a fi bisexuala sau lesbiana cum as fi eu. Da am intretinut relatii sexuale cu femei.

| Links a răspuns:

In ziua de azi, atractia catre acelasi sex a devenit o "moda". Deja la unii, fara sa vrea, accepta, cum ai zis si tu anumite lucruri intime. Dar nu dispera, lesbienele mai mult sunt de forma pentru ca ori nu vor sa fie dezvirginate ori vor sa simta alt corp care le satisface, atingeri feminine, etc., si nu apeleaza la barbati din motive de protectie sau nu au gasit inca pe cineva care sa le faca inima sa sara din piept. Dar crede-ma ca 1/5 lesbiene sau 1/10 raman lesbiene. Deci in concluzie acele saruturi sunt normale la unele fete care nu si-au gasit alesul si vor sa se simta si ele "femei', daca vrei sa treci la etapa urmatoare e alegerea ta, dar sa stii ca multe vedete tinere au atractii asemanatoare, si multe altele si in vremurile astea nu ai ce sa le faci, deja a devenit instinct straight face!

| thebothlungs explică (pentru Links):

Lesbiene de formă... ai dreptate.

| thebothlungs explică:

Băi, ironia ta e pur și simplu genială. Opiniile tale sunt pertinente și le susțin în totalitate. Cei care promovează lesbianismul în videoclipuri, pictoriale etc., în mod clar sunt fie obsedați sexual, fie impudici convinși (de exemplu, Tom Boxer) Mi-a venit aleatoriu în minte.
Referitor la sfatul tău, sincer, nu mă plasez în sfera aceasta (încă). Înclin să cred c-aș putea intra din cauza gândirii mele mult prea permisive (ținând cont de faptul că nu sunt împotriva celor care sunt).
La televizor, mă scârbește. În viața reală, e discutabil. Am prietene care sunt și au motive care cât-de-cât le scuză orientarea. Bănuiesc că intuiești la ce mă refer (abuzuri fizice, violuri etc.)
Una peste alta, sunt perfect de acord cu tine, repet. Și încă ceva, ironia este una din armele omului inteligent. Ai respectul meu happy