| Atti12 a întrebat:

Prin ce mod pot cunoaste o fata? Pe Facebook e pierdere de timp, multe fete dau seen sau nu au chef sa vorbeasca cu un necunoscut, sau sa cunoasca alte persoane. Pe aplicatiile de dating (Badoo, Tinder) gasesti in mare parte persoane din alte orase, iar o relatie la distanta nu prea merge, cel putin eu nu sunt adeptul. Si nu prea te poti baga asa dintr-o data in seama cu o fata necunoscuta, cel putin pentru mine, mi se pare super ciudat. E dificil in ziua de azi sa iti faci o relatie sau sa cunosti o fata. Ne plictisim repede unul de altul, sau mereu avem asteptari fata de celalalt. Adica mi se pare normal ca ambele persoane sa dea mesaj si sa fie interesate, nu numai o persoana sa dea de fiecare data, iar daca acea persoana nu mai da mesaj, gata, s-a rupt relatia dintr-o data. Mi se pare super ciudat.

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Https://www.youtube.com/user/FarasensShow asta te invata sa agati, dar vezi ca nu te indruma la ceva de durata, chiar el recunoaste ca nu mai tine o relatie in zilele astea. Are vreo 10 - 12 ani in care a dat peste fel si fel de tipe. Niciuna nu a fost definitiva sa reziste la bine si la greu, a ajuns un mgtow manipulator adica prinde femei, le rezolva cu carnatul si isi i-a ramas bun

| Cristina788 a răspuns:

Mulți tineri isi gasesc parteneri pe Facebook, încearcă sa vorbesti cu fete cât mai simple. Nu de astea cu fițe

| Celcestietot a răspuns:

Metode nu sunt, ne plictisim, suntem pretentiosi... sfarsitul rasei umane laughing.

| Frank51 a răspuns:

How about in real life?

| alexalx1234 a răspuns (pentru Frank51):

In viata reala daca vrei sa le cunosti o sa creada ca le hartuiesti...

| mgtow a răspuns (pentru alexalx1234):

Sau o sa zica ca esti un ciudat, cel mai bine e prin neamuri - persoane de incredere sa faca cunostinta

| alexalx1234 a răspuns (pentru mgtow):

Si alea din neamuri la fel au spus

| mgtow a răspuns (pentru alexalx1234):

Ce sa zica sa cunosti una prin neamuri sau cineva de incredere?

| Frank51 a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu toata lumea are timp si chef de asta, poate nu o prinzi in toane bune, poate pur si simplu nu vrea o relatie, nu inseamna ca toate sunt sclifosite si ignorante.

Daca dai peste una dezghetata o sa accepte sa te cunoasca si sa iti dea o sansa, evident o vei strica din lipsa de experienta, dar life goes on, incerci si tot incerci.

| aumih16 a răspuns:

Mai cauta si alte matrimoniale! gen sentimente poate! sunt desigur si site-uri din acelea cu fete care cer sex rapid! tot felul de bazaconii! vezi si tu! in ziua de astazi asa gasesti o fata femeie! prin matrimoniale! numai este cum era odata!

| Atti12 explică (pentru aumih16):

Daa, s au schimbat total lucrurile. Asta e, ne conformam laughing

| aumih16 a răspuns (pentru Atti12):

Da tehnologia astalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oriunde vezi că tipele sunt interesate de tine.
Ba cam ciudat e să abordezi pe site-uri din astea pentru că arată că nu ai curaj să abordezi o tipa în viață reală.
Eu am cam renunțat după prima tipa care încearcă să-mi de-a cu seen, m-am prins repede că e o pierdere de vreme, nu a trebuit să-mi iau zeci de refuzuri pentru a-mi da seama de chestia asta.
Ei bine asta îți formează caracterul și atractia cand nu încerci din răsputeri să comunici cu o tipa daca observi că nu e atât de interesata fata de tine, pur și simplu treci la următoarea nu te pui într-o situație penibilă de tu tot să încerci și ea sa nu îți de-a nici un interes înapoi cum ai fi vrut tu, cu cat te pui in asemenea situații cu atât riști ca pe viitor sa nu mai ai asemenea succes la sexul opus.

| Stropdeploaie a răspuns:

Daca n ai la foto de profil.un BMW...sau un musuroi de euro...cam greu sa ti raspunda vreuna!

| Dana1999 a răspuns:

Mai bine încerci in realitate dar daca esti disperat, cauta ti alta ocupație sau le vei speria

| ItIsAlright a răspuns:

Incearca tot pe Facebook. Poate nu bagi in seama persoanele potrivite. Pur si simplu fii activ pe grupuri de interese comune sau da cereri la persoane care ti se par interesante. Fii carismatic si mentine conversatia, fa-o sa fie deschisa in fata ta, propune-i sa va intalniti.
Nu vorbiti exagerat de mult. Vorbiti o zi, apoi mai lasa-o vreo doua, apoi da-i iar un mesaj interesant. Fetele nu vor sa fie sufocate, fa-o sa astepte ea mesaj de la tine. Nu va spunem chestia asta, dar e adevarata si merge. In caz ca tipei ii place sa converseze cu tine(asta o stie doar ea ). Suntem fiinte complexe laughing dupa ce vorbiti mult si vezi ca iti raspunde cu interes, lasa-i cateva zile cand nu mai zici nimic si asteapta sa trimita ea ceva laughing iti vei da seama daca vrea cu adevarat sa vorbeasca cu tine. Dar poate fi si timida. Asa ca incearca asta pana vezi ca revine ea cu un mesaj.

Trebuie doar sa dai de persoana potrivita, si sa fii interesant si carismatic.

Sa stii ca relatiile la distanta chiar merg daca la un moment dat mai faceti si compromisuri de a va petrece weekendurile sau vacantele impreuna. Asta pana alegeti sa va mutati in acelasi oras. Eu spre exemplu am fost cu cineva pe care am intalnit pe Facebook. I-am acceptat cererea pentru ca aveam interese comune, dupa 3-luni de vorbit ocazional, intr-o gluma am zis sa ne vedem. A fost relatie la distanta, dar am stat destul timp impreuna in vacanta de vara. A durat un an, ne-am iubit si inca tinem unul la altul. Au intervenit alte chestii, insa ceea ce vreau sa zic e ca persoanele potrivite si care iti vor face viata mai frumoasa, nici nu stii de unde pot aparea.

Nu prea sunt ok cu tinderul. Gasesti persoane interesate doar de sex, sau depresive care abia s-au despartit de fostul/fosta si probabil cauta doar consolare, sau persoane nu atat de atractive. Sa zicem ca 2 din 10 persoane sunt chiar ok pe tinder, cel putin la noi. Adica persoane normale care cauta ceva serios si nu sufera dupa atentie si iubire constanta, pe scurt - oameni care nu sufera atunci cand n-au relatie.

| Atti12 explică (pentru ItIsAlright):

,,lasa-i cateva zile cand nu mai zici nimic si asteapta sa trimita ea ceva" fix asta fac si nu rezolv nimic. Dau mesaj, ne cunoastem.e totul perfect, ea ma intreaba chestii despre mine, eu despre ea, si dupa se termina conversatia brusc, si nimeni nu mai da mesaj. Din moment ce i-am dat mesaj si am fost direct, mi am aratat intentiile.mi s ar parea normal sa mi dea si ea mesaj dupa, daca e intersata. Daca nu mi da mesaj, inseamna ca nu e interesata si renunt.

| ItIsAlright a răspuns (pentru Atti12):

Ori nu e interesata, ori nu are curaj sau i se pare jenant sa dea mesaj prima, ca o sa creada ca o vezi disperata ( da, asa facem ). Totusi daca ai zis ca a intrebat si chestii despre tine poate insemna ca e interesata. O tipa total neinteresata nu va vrea sa stie nimic despre persoana cu care vorbeste pentru ca i se va parea inutil. Cu unele trebuie tu sa mentii conversatia, pur si simplu cand nu stii ce sa mai zici trimite-i un meme, o melodie sau o stire serioasa. Random. Si ii zici:"asculta asta, imi plac versurile. Ce parere ai de piesa?" Etc etc discuta despre ce ii place ei, mereu discuta despre ceva interesant care crezi ca ar fascin-o. Excita-i creierul, spune-i chestii faine de care ea sa fie uimita.

Si dupa ce readuci conversatia fii clar:"apropo, ai planuri maine? Hai in locul x, hai sa bem ceva in locul y, etc". Si daca accepta e bine.

| xilef123 a răspuns:

Se ridica starea de urgenta de vineri si fete sunt peste tot, autobuz, parc, mall, terasa, scoala, trebuie doar sa te bagi in seama;-)

| marelevenom a răspuns:

Boss stai calm, uita te in oglinda, numai tie tu primesti seen.
Vrei sa cunosti fete o faci f2f nu pe Facebook in spatele tastaturii cu 3 doze de ciucas golite.

| alexalx1234 a răspuns (pentru marelevenom):

In f2f te considera un ciudat si te ignora.

| B3atryzZz a răspuns:

Incearca IMVU.