| Andreiu68 a întrebat:

Fetelor/ Baieti. Ce parere aveti cand primiti mesaj de la un tip necunoscut pe Facebook? O multime de prieteni imi spus saa bag si eu in seama cu vr-o fata pe Facebook ca sunt singur, dar eu sincer nu o fac pentru ca nu cred ca merge. Adica sa dai mesaj unei fete care nu ai mai vazut-o niciodata si sa vorbesti asa cu ea imi pare cumva, adica nu o sa tine, fata aia poate o sa vorbeasca la misto,scurt, sec cu tine, nu e interesata de tine, ori primesti block sau seen. Am mai incercat sa vorbesc cu fete necunoscute dar nu a mers, ori nu raspundeau, ori vorbeau sec si le-am lasat balta. Adica daca o cunosti, ai vazut-o undeva, ai schimbat 2-3 vorbe parca mai merge,dar asa sa intrii in vorba cu o fata random nici nu stii ce sa ii spui, de ce i-ai dat mesaj si altele. Eu nu cred ca merge asa, sa vorbesti si dupa sa te,, combini". Adica ce parere aveti? Voi cum faceti sau cu a mers daca ati facut asa.

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil ai si o abordare banala si plictisitoare si de aia nu vorbeau cu tine. Nu m-ar deranja sa ma abordeze cineva necunoscut daca o face intr-un mod sa-mi starneasca interesul. Daca ma ia cu "buna ce faci" logic ca ma plictisesc repede si ori ii raspund sec ori nu-i mai raspund deloc.

| Andreiu68 explică (pentru Adry05):

Abordare de genul : Hei! Ea raspunde cu Buna, dupa eu: am vazut ce postezi si imi pari o tipa cu care ai ce discuta si as vrea sa ne cunoastem! E chiar asa ceva banala asta? Adica e ok

| Adry05 a răspuns (pentru Andreiu68):

E mai rau decat ce faci. laughing)

| Andreiu68 explică (pentru Adry05):

Tu cum intii cu ele in vorba?

| Adry05 a răspuns (pentru Andreiu68):

...Din tot ce am vorbit nu ai fost in stare sa-ti dai seama ca sunt fata?

| Evolution a răspuns:

Logic ca nu merge asa si sincer mi se pare o prostie.
In primul rand ai prieteni, la randul tau prietenii tai au prietene. Daca vezi o tipa care iti place sa zicem si are prieteni comuni cu prietenii tai printre care si un prieten de'al tau, il intrebi pe prietenul tau de ea si daca o cunoaste, daca zice da poti sa ii spui sa iti faca cunostiinta sau te bagi in seama cu ea si ii spui : am vazut ca esti prietena cu prietenul meu, vrei sa iesim toti 3? Asta e un exemplu.
Chestia asta mi se pare ca functioneaza mai bine, cel putin la mine asa a mers mereu. Niciodata nu m-am bagat in seama aiurea cu o fata, mi se pare de prost gust si daca as fi femeie, i-as da cu jet direct laughing si mi se pare ciuda sa ma bage in seama si pe mine o femeie pe care nu am vazut-o niciodata si nu avem niciun prieten in comun, ii raspund tot la misto. Indiferent cat de bine arata.

| Freya1 a răspuns:

Acuma alegi si tu una ce nu are prieten, una fara fite etc si te va baga in seama.
Eu daca nu am o relatie iar baiatul respectiv ma abordeaza ok pot sa schimb doua vorbe cu el, sa vad ce gandire are, sau ce doreste si in functie de asta decid daca mai raspund sau nu.
Nu este nimic iesit din comun sa abordezi o persoana necunoscuta pe o retea de socializare.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Care nu te place sa au treaba te lasa cu seen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am plictisit de tipi necunoscuti care-mi scriu si vin cu aceleasi texte si figuri in ei. Daca ne cunoastem fata in fata si imi scrie, ok. Daca nu, sa fie sanatos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe facebuk esti catalogat doar dupa aspectul fizic, si mai ales dupa ce prieteni, unde si ce postezi daca nu esti frumos fizic nu prea ai sanse, dar faza e ca trebuie sa le combini mai incet binenteles ca nu o sa-ti scrie Romane din prima, daca iti raspund sec inseamna ca au putin interes, dar raspunde si tu mai greu maxim 1-2 mesaje pe zi, arata si tu ca esti neinteresat ca altfel daca raspunzi ca un disperat in 30 de secunde laughing si ele raspund in 30 de minute, fa si tu un calcul cand a raspuns la mesajul tau, tu faci x3 timpul acela si dupa ii raspunzi si tu, ca altfel clar o sa-si dea seama ca esti un disperat care cauta gagici pe FB, pune-le intrebari si incearca sa vezi pe unde iasa in oras si le dai cat mai rapid numarul de telefon daca vezi ca exista ceva mai mult interes, nu le scrii zeci sute de mesaje asa te alegi doar cu seen sau block.
Observi daca iti raspund cu 1-3 cuvinte au interes mai mic, daca iti scriu mai multe si raspunde la intrebarile tale cu ceva mai multe cuvinte, nu sec atunci nu mai ai ce astepta le dai numarul, daca vor ele te suna daca nu pa. Pe celelalte care iti raspund sec, inseamna ca au putin interes dar nu este indeajuns. Pe acestea e mai bine sa le ti cu mesajele la minim, doar 1-2 mesaje pe zi, scriele foarte rar, raspunde greu asa o sa le faca sa fie atrase mai mult. La cele care raspund repede, returneazale raspunsul in 1-3 ore si celelalte care nu au interes si raspund greu maxim 1 mesaj pe zi.
Fa-ti o viata fra, nu mai sta la vanatoare pentru ca nu functioneaza asa, opinia mea este sa nu te bazezi nici pe asta, daca chiar faci incearca cu 10-20-30 de tipe pentru ca foarte putine care doar le place fizicul tau o sa functioneze. Mai iesi si tu in weekenduri sa cunosti fete, e mult mai usor.

| artemidak a răspuns:

Eu zic ca părerea ta e cea mai buna.
Asta e și părerea mea, ca nu te poți combina cu careva pe care nu l-ai văzut in viața ta.

| Hutzy95 a răspuns:

Nu e recomandat sa te bagi in seama pe Facebook cu o fata pe care nu o cunosti. Din experienta proprie iti spun, eu am incercat cu 2 fete. Prima am avut-o in masina dimpreuna cu alte fete si i-am dat cerere si am vorbit urmatoarele zile si dupa prima intalnire nu a mai vrut o a doua, pentru ca nu iese cu un necunoscut. La a doua fata, m-am bagat in seama cu ea intr-o zi dupa amiaza si seara am invitat-o in oras, iar la intalnire i-am dat si un trandafir, asta asa pe direct, am vorbit cu ea si inca vreo 2 zile dupa asta pe Facebook am mai vorbit dupa care nu mi-a mai raspuns la mesaje.
Nu merge treaba asta pe Facebook sau pe alte retele de socializare pentru ca nu prea ies fetele cu necunoscuti.